Liga Mistrzów: Pierwsza wygrana Spartaka

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów sytuacja Benfiki Lizbona i Spartaka Moskwa nie była najlepsza. Dlatego wtorkowe bezpośrednie starcie tych dwóch drużyn było bardzo ważne.

Więcej na temat sytuacji w grupie G – KLIKNIJ!

Przed dzisiejszym meczem Spartak zajmował ostatnie miejsce w grupie. Rosyjska drużyna najpierw przegrała po bardzo ambitnej walce z Barceloną (2:3), a następnie uległa u siebie Celtikowi Glasgow (2:3). Benfica z kolej bezbramkowo zremisowała ze Szkotami i przegrała z Barcą (0:2).

Gospodarze prowadzili już w 3. minucie spotkania. Od samego początku Spartak był niezwykle ofensywnie usposobiony i wyszedł na prowadzenie po trafieniu Carioki. Pół godziny później goście wyrównali. Z prawej strony boiska precyzyjnie dośrodkował Salvio, a piłkę głową do bramki gospodarzy skierował Lima.

Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie w dosyć przypadkowych okolicznościach. Makiejew wstrzelił piłkę w pole karne Benfiki, a futbolówkę do własnej bramki skierował Jardel. Pomimo ciekawej drugiej połowy, mecz zakończył się zwycięstwem Spartaka 2:1.

Tym samym Rosjanie po trzech kolejkach mają na swoim koncie trzy punkty, natomiast Benfica spadła na ostatnie miejsce w tabeli z jednym „oczkiem”.