Liga Mistrzów: Dreszczowiec na Camp Nou

W zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się spośród wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów FC Barcelona zremisowała na Camp Nou z Milanem 2:2. Zwycięstwa w swoich inauguracyjnych meczach odniosły Chelsea Londyn, FC Porto i APOEL.
GRUPA E

Kibice, którzy obserwowali na żywo spotkanie pomiędzy Genkiem i Valencią nie byli świadkami wielkich emocji. Piłkarze obu drużyn zawiedli i nie uraczyli nas bramkami. Na ławce rezerwowych Racingu cały mecz przesiedział reprezentant Polski, Grzegorz Sandomierski.

KRC Genk – Valencia CF 0:0

W dobrym stylu rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczęła Chelsea Londyn. „The Blues” pokonali skromnie Bayer Leverkusen 2:0, a pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił wracający do składu londyńczyków David Luiz w 67. minucie. Spotkanie to miało szczególne znaczenie dla Michaela Ballacka. Doświadczony Niemiec po dwóch sezonach przerwy wrócił na Stamford Bridge, gdzie odnosił największe sukcesy w swojej piłkarskiej karierze. W końcówce gości z Niemiec dobił Juan Mata.

Chelsea Londyn – Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)
1:0 – Luiz (67′)
2:0 – Mata (90′)

GRUPA F

Ważne wyjazdowe zwycięstwo odniosła Marsylia. Podopieczni Didiera Deschampsa ograli Olympiakos Pireus 1:0 i dołożyli na swoje konto niezwykle ważne trzy punkty w kontekście awansu do fazy play off Ligi Mistrzów. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył argentyński pomocnik Marsylii, Lucho Gonzalez.

Olympiakos Pireus – Olympique Marsylia 0:1 (0:0)
0:1 – Lucho Gonzalez (51′)

Zobacz relację z meczu Borussia Dortmund – Arsenal Londyn – KLIKNIJ!

Borussia Dortmund – Arsenal Londyn 1:1 (0:1)
0:1 – van Persie (42′)
1:1 – Perisić (88′)

GRUPA G

Nie bez trudu pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów odniosło FC Porto. Mistrzowie Portugalii pokonali na własnym boisku Szachtar Donieck 2:1, mimo tego, że od 12. minut przegrywali 0:1. Bramkę dla gości z Ukrainy strzelił Luiz Adriano. Gospodarze wzięli się jednak do roboty i po bramkach Hulka oraz Klebera zdołali zapewnić sobie zwycięstwo. Warto dodać, że Szachtar kończył ten mecz w „dziewiątkę”. Z boiska wyrzuceni zostali Yaroslav Rakitski i Dmytro Czyhrynski.

FC Porto – Szachtar Donieck 2:1 (1:1)

0:1 – Adriano (12′)
1:1 – Hulk (28′)
2:1 – Kleber 51′

W tej grupie miała występować Wisła Kraków. Pogromca mistrzów Polski, APOEL Nikozja już w swoim pierwszym meczu odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. Cypryjczycy mimo przegrywania od 63. minuty po bramce Żyrianowa z Zenitem Sankt Peteresburg zdołali się podnieść i zdobyć trzy punkty. W niespełna dwie minuty na listę strzelców wpisali się Manduca oraz Almeida i sensacyjne zwycięstwo APOEL-u stało się faktem.

APOEL Nikozja – Zenit Sankt Petersburg 2:1 (0:0)
0:1 – Żyrianow (63′)
1:1 – Manduca (73′)
2:1 – Almeida (75′)

GRUPA H

Od wpadki przed własna publicznością nowy sezon Ligi Mistrzów rozpoczęła FC Barcelona. Podopieczni Pepa Guardioli zremisowali u siebie z Milanem 2:2. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gości z Włoch, którzy już w 1. minucie wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola dla Milanu był Pato. Na odpowiedź Katalończyków trzeba było czekać do 36. minuty, kiedy to kapitalną akcję Leo Messiego celnym strzałem wykończył Pedro. Kolejne trafienie dla gospodarzy w drugiej połowie spotkania zaliczył David Villa. W samej końcówce do wyrównania doprowadził Thiago Silva.

FC Barcelona – AC Milan 2:2 (1:1)
0:1 – Pato (1′)
1:1 – Pedro (36′)
2:1 – Villa (51′)
2:2 – Silva (90′)

Podziałem punktów zakończył się mecz w czeskim Pilznie, gdzie miejscowa Victoria, która debiutowała w tych prestiżowych rozgrywkach zremisowała z BATE Borysów 1:1. Bramkę dla gospodarzy tuż przed końcem pierwszej połowy strzelił Bakos, natomiast do wyrównania doprowadził Bressen w 69. minucie.

Victoria Plizno – Bate Borysów 1:1 (1:0)

1:0 – Bakos (45′)
1:1 – Bressan (69′)