Liga Mistrzów: Ciekawa środa, do gry wkraczają uznane marki

Walka o fazę grupową Ligi Mistrzów trwa w najlepsze. W środę oprócz meczu Śląska Wrocław z Helsingborgsem odbędzie się jeszcze 11 innych spotkań. Najciekawiej powinno być w Kopenhadze, gdzie o zwycięstwo powalczy Club Brugge.

Najciekawszy mecz tej fazy rozgrywek odbył się jednak już we wtorek. Faworyzowane Dynamo Kijów wygrało z Feyenoordem 2:1, ale przyznać trzeba, że Holendrzy mocno postraszyli ukraińską ekipę. Tuż po przerwie Schaken wyprowadził gości na prowadzenie, ale już niecałe 10 minut później było 1:1 za sprawą samobójczego trafienia Immersa. W 70. minucie zwycięskiego gola zdobył Ideye. W drugim, wtorkowym meczu Panathinaikos wygrał na wyjeździe z Motherwell 2:0.

Od trzeciej rundy eliminacyjnej walkę o fazę grupową rozpoczynają nie tylko piłkarze Dynama i Panathinaikosu, ale również takie firmy, jak Club Brugge, Anderlecht, Celtic czy Fenerbahce. Spośród belgijskich ekip zdecydowanie cięższe zadanie czeka piłkarzy Club Brugge, którzy w środę zagrają na wyjeździe z FC Kopenhaga. Ekipa Marcina Wasilewskiego podejmie natomiast Ekranas Poniewież.

Bardzo ciekawie powinno być w Mariborze, gdzie zagra w środę sensacyjny pogromca Red Bull Salzburg, F91 Dudelange. Ekipa z Luksemburga pierwszy raz w historii awansowali do III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. I wcale nie jest powiedziane, że zmagania zakończy na ekipie ze Słowenii.