Liga Mistrzów: Bolesny remis Szachtara!

W Doniecku sensacja. Miejscowy Szachtar tylko zremisował z APOEL-em  Nikozia 1:1…
GRUPA G

Posiadanie piłki 62% – 38%. Sytuacje bramkowe 19-3. Strzały na bramkę 8-3. Strzały niecelne 11:0. Przewaga Szachtara Donieck w meczu z APOEL-em Nikozia widoczna była pod każdym względem, z wyjątkiem zdobytych bramek – tu był remis 1:1.

Strzelanie w Doniecku rozpoczęli goście. Ivan Trickovski po szybkiej akcji i wymianie podań precyzyjnym strzałem pokonał Rybkę. Dla Cypryjczyków był to 23. gol w tym sezonie, 21. zdobyty w drugiej połowie. Dwie minuty później odpowiedzieli Ukraińcy. Willian uwolnił się na prawej stronie i dokładnie dośrodkował do Jadsona, który strzałem z woleja nie dał szans Chiotisowi.

Mimo kolejnych ataków miejscowej drużyny wynik nie uległ zmianie. Z końcowego rezultatu zadowoleni mogą być więc tylko przyjezdni.

Szachtar Donieck – APOEL Nikozia 1:1 (0:0)

0:1 – Trickovski (62′)
1:1 – Jadson (64′)

Szachtar: Rybka – Srna, Kucher, Czyżow, Rat – Hubschman, Mchitarjan – Teixeira, Jadson, Willian – Adriano.

APOEL: Chiotis – Poursaitidis, Oliveira, Paulo Jorge, Jahic (58 Marcinho) – Morais, Pinto – Trickovski, Manduca (6 Charalambidis), Boaventura – Ailton.

Żółte kartki: Rat, Cżyżow – Pinto, Marchino.

Zenit Sankt Petersburg – FC Porto 3:1 – KLIKNIJ!