Liga Mistrzów: Barca za burtą! Dramat Pchły!

Przez prawdziwą drogę krzyżową zmierza w ostatnich dniach FC Barcelona. Po porażce z Realem w lidze hiszpańskiej, tym razem niemożliwego dokonali piłkarze Chelsea, którzy kosztem Blaugrany awansowali do wielkiego finału Ligi Mistrzów!!

Weekendowa porażka Barcelony z Realem – pierwsza na Camp Nou za niekrótkiej już przecież kadencji Pepa Guardioli wskazała jednoznacznie mistrza Primera Division. Dwa mecze z rzędu, w których rywale policzkowali policzkującą raczej Barcelonę nie zdarzały się ostatnio często, więc katalońskie media przed rewanżową batalią o finał Ligi Mistrzów pisały o bezwzględnej konieczności przełamania i wrócenia na właściwe tory. Choć pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla londyńczyków i tak nikt raczej nie miał wątpliwości, że faworytem do awansu pozostawała Blaugrana.

Jednobramkowa przewaga i w perspektywie mecz na Camp Nou to przecież zapowiedź chwil najcięższych, naznaczonych krwią, potem i łzami. Barca o dziwo w pierwszą połowę weszła spokojnie, ale w miarę upływu czasu rozkręcała się i coraz bardziej zagrażała bramce Chelsea. Boczna siatka po strzale Messiego była pierwszym, wyraźnym ostrzeżeniem. Pierwszy gol padł po znakomitym podaniu Cuenci, a zdobył go Busquets. Gdy na 2:0 w 43. minucie podwyższył Iniesta, wydawało się, że jest po dwumeczu. Nic bardziej mylnego! Znakomitą bramkę na 2:1 po idealnej asyście Lamparda zdobył Ramires. Niebywałe emocje! W tym momencie w finale była Chelsea!

Dramatyczny przebieg pierwszej połowy to jednak efekt nie tylko goli, ale także fatalnie wyglądających kontuzji i czerwonych kartek. Najpierw zmieniony został Cahill, później boisko opuścił znokautowany przez Valdesa Pique. W 37. minucie słuszną czerwoną kartką ukarany został Terry. Co sobie myślał kapitan Chelsea w momencie, gdy brutalnie uderzał kolanem przeciwnika?

Mało dramaturgii? Druga część gry przyniosła jej jeszcze więcej! Tuż po starcie drugiej połowy w polu karnym faulował (?) Drogba, więc Barca dostała karnego. Do piłki podszedł Messi i… uderzył w poprzeczkę! Walenie głową w mur trwało aż do końca spotkania. Nieuznany gol, słupek, kilkanaście strzałów – nic z tego! Barca nie zdołała strzelić gola. Ba, tuż przed ostatnim gwizdkiem gwoździa do katalońskiej trumny wbił Fernando Torres! Barca odpadła z Ligi Mistrzów! Sensacja stała się faktem! Chelsea w wielkim finale!

Wielki finał odbędzie się 19 maja w Monachium. Przeciwnikiem Chelsea będzie zwycięzca dwumeczu Bayern – Real. Już w środę wielki rewanż na Santiago Bernabueu. W stolicy Bawarii było przed tygodniem 2:1 dla Niemców. Czy w środę polegnie druga z hiszpańskich potęg?