Liga Mistrzów: Awans Borussii, Polacy w rolach głównych

W meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund była faworytem w starciu z Szachtarem Donieck. Mistrzowie Niemiec nie zawiedli i odnieśli pewne zwycięstwo na własnym terenie.

W pierwszym spotkaniu na Ukrainie padł remis 2:2, co było korzystnym rezultatem dla Borussii. Szachtar musiał myśleć w rewanżu o strzeleniu co najmniej jednego gola, ale Ukraińcy tego dnia nie mieli żadnych argumentów.

Drużyna z Dortmundu miała przygniatającą przewagę w pierwszej połowie meczu. Przez długi czas defensywa Szachtaru trzymała się dzielnie, ale skapitulowała po raz pierwszy w 31. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Felipe Santana zdobył bramkę uderzeniem głową. Sześć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Z prawego skrzydła Robert Lewandowski dograł do Mario Goetze, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik meczu.

Na początku drugiej części meczu przyjezdni starali się coś zmienić, ale nic z tego nie wyszło. W dodatku w 59. minucie Andrij Piatow popełnił błąd i nie złapał piłki. Dopadł do niej Jakub Błaszczykowski i po chwili Borussia prowadziła już 3:0. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Lewandowski i Łukasz Piszczek rozegrali całe spotkanie. Błaszczykowski został zmieniony w 70. minucie.