Soccer Football - LaLiga - Deportivo Alaves v FC Barcelona - Estadio Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz, Spain - October 6, 2024 FC Barcelona's Robert Lewandowski celebrates scoring their first goal,Image: 917233775, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Vincent West / Reuters / Forum

Ligi w Europie La Liga

Lewandowski zabrał głos po hat-tricku. „Nigdy w życiu tak nie grałem”

Robert Lewandowski był dzisiaj najlepszym piłkarzem na boisku w starciu Barcelony z Alaves. Kapitan reprezentacji Polski popisał się hat-trickiem, a jego zespół wygrał 3:0. – Dostaję dobre podania, które ułatwiają mi strzelanie goli – mówił po spotkaniu snajper Dumy Katalonii.

Polski napastnik wszystkie trzy gole strzelił w pierwszej połowie. – Od pierwszego gwizdka graliśmy bardzo dobrze, ofensywnie. Jeśli strzelasz trzy gole w pierwszej połowie, to w drugiej możesz lepiej kontrolować spotkanie. Świetnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Mamy zgrany zespół, a z takimi zawodnikami możemy grać jeszcze lepiej. Wszystko, czego nam zabrakło wcześniej, teraz poprawiliśmy. Taki jest futbol, że zawsze musisz grać na maksimum, niezależnie przeciwko komu grasz.

Lewandowski odniósł się także do bardzo napiętego terminarza. Od wrześniowych meczów reprezentacji do dzisiaj, Duma Katalonii cały czas grała co trzy dni. – Gramy spotkania co trzy dni i nigdy w życiu nie zagrałem pięciu spotkań, mając tylko dwa dni przerwy pomiędzy każdym meczem – powiedział Polak.