Lewandowski trafia na koniec sezonu

Ligi w Europie La Liga

Sezon 2023-24 w hiszpańskiej La Liga dobiegł końca! W ostatnim meczu 38. kolejki FC Barcelona wygrała 2:1 z Sevillą, swoją cegiełkę dołożył oczywiście Robert Lewandowski, otwierając wynik tego meczu.

To już koniec zmagań w tym sezonie hiszpańskiej La Liga. FC Barcelona w ostatnim meczu sezonu pokonała na Sanchez Pizjuan Sevillę 2:1.

Już w 15. minucie meczu do siatki trafił Robert Lewandowski, który wykorzystał podanie Joao Cancelo po znakomitej akcji w wykonaniu Portugalczyka. Jeszcze w pierwszej połowie gola wyrównującego zdobył En Nesyri. W tym przypadku zawiodła środkowa linia obrony Barcy, dzięki czemu 27-letni Marokańczyka trafił do siatki.

W drugiej połowie jedyną bramkę zdobył Fermin Lopez

Mecz w Sewilli miał szczególny wymiar dla trenerów obu drużyn. Zarówno dla Quique Sancheza Floresa jak i Xaviego było to ostatnie spotkanie na ławce trenerskiej. Obaj szkoleniowcy odchodzą wraz z końcem sezonu.

Dla Lewandowskiego była to 19. bramka w tym sezonie La Liga, Polakowi nie udało się jednak obronić korony króla strzelców. Tytuł ten powędrował do Artema Dovbyka z Girony, który ustrzelił 24 bramki.