Lewandowski prowadzi Barcę do zwycięstwa!

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona niemiłosiernie męczyła się z Deportivo Alaves, ale ostatecznie zwyciężyła 2:1. Bohaterem meczu był Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki dla Dumy Katalonii.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla FC Barcelony. Deportivo Alaves już w 1. minucie wyszło na prowadzenie. Samu Omorodian wykorzystał doskonałe zagranie Javi Lopeza. Katalończycy jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć z prowadzenia gości, a w 10. minucie mogło być już 2:0. Omorodian jednak chybił nieznacznie.

Gospodarze z niespodziewanej przewagi gości otrząsnęli się dopiero po kwadransie, kiedy bliski szczęścia był Robert Lewandowski, ale jego uderzenie obronił Antonio Sivera. W pierwszej połowie mógł wyrównać jeszcze Pedri, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

W drugiej połowie, Barca szybko wyrównała. Wspaniałym dośrodkowaniem popisał się Jules Kounde, a w polu karnym pięknym strzałem głową popisał się Robert Lewandowski. Dla napastnika reprezentacji Polski był to pierwszy gol od 23 września i pierwszy od sześciu meczów.

W 76. minucie, Lewy ponownie wpisał się na listę strzelców, pewnie wykorzystując rzut karny. W doliczonym czasie gry, blisko wyrównania był Abdelkebir Abqar, ale po jego strzale głową, piłka minęła słupek bramki FCB o kilka centymetrów.