Lewandowski bohaterem meczu!

Ligi w Europie La Liga

Barca w ostatnim meczu kolejki LaLiga mierzyła się z Valencią. Niezwykle emocjonujący mecz przyniósł nam rozstrzygnięcie dopiero w końcówce. W roli głównej jako superbohater wystąpił Robert Lewandowski.

Wydaje się, że losy mistrzostwa są już przesądzone, ale to nie przeszkodziło zawodnikom Barcy i Valencii. Jedni i drudzy zagrali na wysokich obrotach a wynik 3:2 tylko to potwierdza.

Kiedy w 22. minucie Fermin Lopez zdobył gola na 1:0 wydawał się, że spotkanie nie będzie miało większej historii i Blaugrana pewnie dowiezie wynik. Spotkanie nabrało jednak szalonego tempa i byliśmy świadkami kilku zwrotów akcji.

W kolejnych minutach to Valencia doszła do głosu. Najpierw fatalny błąd Ter-Stegena wykorzystał Duro, a po 10. minutach na 2:1 z rzutu karnego strzelił Pepelu. Sekundy przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy, bramkarz Valencii otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym i goście musieli sobie radzić w 10.

Druga połowa to już show Lewandowskiego. Polak zdobył dwie bramki po dograniach z rzutów rożnych, a w doliczonym czasie gry zdobył cudowną bramkę z rzutu wolnego ustalając wynik na 4:2.