Legia wygrywa w Europie! [zapis relacji]

Liga Konferencji Europy wraca do Warszawy. Legia zmierzy się dziś ze Zrinjskim Mostar. Zapraszamy na relację live z tego starcia!

90+4′ Koniec! Legia wygrywa ze Zrinjskim po golach Rafała Augustyniaka oraz Josue.

90+3′ Paweł Wszołek upomniany żółtym kartonikiem.

90+2′ Żółta kartka dla Elitima.

90′ Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

85′ Znów dwie zmiany w drużynie z Warszawy. Marc Gual i Maciej Rosołek pojawili się na murawie. Zeszli Josue oraz Ernest Muci.

79′ Kapuadi wybija piłkę na rzut rożny i oddala niebezpieczeństwo.

78′ Petar Misić za Matiję Malekinusicia.

77′ Dwie roszady w Legii. Blaż Kramer za Tomasa Pekharta i Gil Dias za Patryka Kuna.

73′ Kolejne dwie zmiany w szeregach gości. Na murawie pojawili się Filip Bradarić oraz Tomislav Kis. Na ławkę rezerwowych powędrowali za to Dario Canadjija i Antonio Ivancić.

73′ Muci miał szansę rozkręcić akcję Legii, lecz jeden z defensorów rywala przeczytał jego zamierzenia i przerwał akcję.

72′ Pankov próbował zaskoczyć bramkarza rywala, ale golkiper Zrinjskiego złapał piłkę bez problemów.

69′ Ależ szansa Legii! Paweł Wszołek mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy. Piękna akcja powinna zostać zwieńczona celnym strzałem, ale wahadłowy wicemistrza Polski uderzył obok bramki.

65′ Roszady również w ekipie Zrinjskiego. Na murawie zameldowali się Aldin Hrvanović i Damir Zlomislić. Zeszli Mario Cuze oraz Nemanja Bilbija.

64′ Zmiana w szeregach Legii. Z boiska zszedł Jurgen Celhaka, w jego miejsce Bartosz Slisz.

60′ Mocny strzał Kapuadiego, lecz defensor Legii pomylił się o parę metrów.

55′ Elitim znów próbował z dystansu, ale obrońcy zablokowali jego strzał.

49′ Goście przy piłce.

46′ Wracamy do gry.

45+2′ Koniec pierwszej części meczu! Legia prowadzi 2:0 ze Zrinjskim po bramkach Rafała Augustyniaka oraz Josue.

45′ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45′ Groźnie pod bramką Legii! Dominik Hładun popisał się dobrą interwencją, a dobitka – na szczęście dla gospodarzy – była bardzo niecelna.

44′ Juergen Elitim zdecydował się na uderzenie z daleka, jego strzał został jednak zablokowany.

41′ Piłka znajduje się praktycznie cały czas w posiadaniu gospodarzy.

36′ Hładun łapie piłkę uderzoną przez jednego z graczy gości.

35′ Legioniści rozgrywają.

30′ GOL! Legia prowadzi 2:0! Josue mocnym i pewnym strzałem trafia do siatki.

Będzie karny!

VAR sprawdza jeszcze tę sytuację.

29′ Rzut karny dla Legii! Patryk Kun sfaulowany przez Josipa Corlukę.

29′ Akcja przyjezdnych przerwana przez ofsajd.

28′ Dobra interwencja Wszołka w defensywie. Będzie korner dla gości.

26′ Faul Kuna, od rzutu wolnego zacznie Zrinjski.

24′ Wysoki pressing Legii.

23′ Strzał Josue zablokowany. Portugalczyk oddał zbyt słabe uderzenie.

21′ Po 20 minutach gry Legia ma 60 procent posiadania piłki.

20′ Niezła akcja Legii, ale strzał Elitima niecelny.

19′ Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego przyjezdnych.

17′ Legia przejęła kontrolę nad meczem.

16′ Pekhart na spalonym, akcja przerwana.

14′ Josue z rogu, piłka przeszła przez kilku zawodników i dotarła do Rafała Augustyniaka, który zapakował futbolówkę w siatce! Gospodarze prowadzą ze Zrinjskim.

13′ Dośrodkowanie Wszołka zablokowane, będzie rzut rożny dla Legii.

10′ Tomas Pekhart ucierpiał, opatrują go klubowi fizjoterapeuci.

10′ Defensorzy Legii wybijają piłkę z własnego pola karnego i oddalają niebezpieczeństwo.

8′ Legia na razie ma trudności ze stworzeniem jakiejkolwiek sensownej akcji.

6′ Żółta kartka Jurgena Celhaki.

4′ Pankov faulował Mario Cuze.

4′ Legia przy piłce.

3′ Strzał gości ponad bramką.

3′ Mogła powstać groźna akcji gości, ale Hładun dobrze zareagował i wybił piłkę.

2′ Na razie gra jest szarpana.