Lechia podniosła się po derbach

Lechia Gdańsk szybko podniosła się po porażce w derbach Trójmiasta z Arką Gdynia. Biało-zieloni w meczu 17. kolejki Fortuna I ligi pokonali Miedź Legnica 2:0.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gdańszczan. Bramkarz gości, Jakub Mądrzyk miał mnóstwo szczęścia w 12. minucie, kiedy wypuścił przed siebie piłkę po strzale Ivana Zhelizko. Dobitka Maksyma Khlana była jednak nieskuteczna. W 16. minucie mocno uderzał Tomasz Neugebauer, ale Mądrzyk zdołał obronić jego strzał. W 29. minucie Mądrzyka uratowała poprzeczka po uderzeniu Khlana.

Podopieczni Szymona Grabowskiego swoją przewagę udokumentowali dopiero w 42. minucie. Do siatki trafił Neugebauer, który wykorzystał złe wybicie obrońców Miedzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Camilo Meny.

Miedź dominowała z kolei w drugiej połowie. Bogdan Sarnawski dobrze interweniował po uderzeniach Marcela Mansfelda w 70. minucie oraz Bartosz Guzdka w 74. minucie. Najlepszą okazję gracze z Legnicy mieli jednak w 83. minucie, kiedy ukraiński bramkarz Lechii kapitalnie interweniował po strzale głową Michaela Kostki.

Na pierwszą dobrą okazję gospodarzy w drugiej połowie, kibice musieli poczekać do 90. minuty, kiedy po rzucie rożnym uderzał Louis D`Arrigo, ale w tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Mądrzyk. Mimo zdecydowanie słabszej gry po przerwie, gdańszczanie w doliczonym czasie gry zdołali jeszcze zdobyć drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Dominik Piła.