Lech wygrał z Żalgirisem! [zapis relacji]

Lech pokonał 2:1 Żalgiris Kowno i wywalczył awans do kolejnej rundy. Zapraszamy do prześledzenia zapisu relacji live z tego spotkania.

Koniec spotkania! Lech wygrywa 2:1 i w dwumeczu pokonuje Żalgiris Kowno 5:2. Kolejorz w III rundzie eliminacji do LKE zmierzy się ze Spartakiem Trnawa.

90+4′ Kuriozalny gol dla Żalgirisu! Gospodarzy przeprowadzili wiele prób i w końcu udało im się trafić do siatki. Wydaje się, że lepiej mógł zachować się Bartosz Mrozek, który nie zanotował żadnej pewnej interwencji w tej akcji. Do siatki trafił Karolis Uzela.

90+2′ 2:0! Ba Loua w końcu wykorzystał sytuację i podwyższył prowadzenie Lecha!

90′ Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90′ Hotić próbował znaleźć partnera w polu karnym, ale jego centra została zablokowana.

89′ W końcówce meczu dużo walki i nieprzepisowych zagrań.

87′ Karolis Uzela z żółtym kartonikiem.

84′ Dobra interwencja Bartosza Mrozka.

83′ Maksymilian Pingot z żółtą kartką.

82′ Artur Sobiech trafił w słupek! Lech zmarnował szansę na podwyższenie prowadzenia…

81′ Armandas Kucys za Edvinasa Kloniunasa.

81′ Rzut karny dla Lecha! Faulowany był Artur Sobiech. Żółtą kartką ukarany Edvinas Kloniunas.

79′ Ba Loua uderzył obok bramki. Iworyjczyk blisko gola.

77′ Adriel Ba Loua mógł wyjść na czystą pozycję, ale nie zdołał wygrać pojedynku z obrońcą gospodarzy.

75′ Alan Czerwiński zmienił Mihę Blazicia.

73’ Żalgiris na dobre przejął inicjatywę.

69′ Dino Hotić za Filipa Szymczaka.

64′ Zmiany w szeregach gospodarzy. Artur Dolznikov wchodzi za Gratasa Sirgedasa, Karolis Silkaitis za Viliusa Armanaviciusa, a Nerijus Valskis zmienia Xabiera Arruabarrenę.

63′ Indywidualna akcja Ba Loui zakończona stratą piłki przez Iworyjczyka.

61′ Adriel Ba Loua zmienia Filipa Wilaka.

59′ Lech blisko gola! Bramkarz gospodarzy popisał się jednak dobrą interwencję i uchronił swój zespół od straty bramki.

56′ Żalgiris atakuje częściej niż w pierwszej połowie.

53′ Gospodarze nieco przycisnęli Lecha.

46′ Roszady również w ekipie Kolejorza. Z boiska zeszli Antonio Milić i Afonso Sousa. Na murawie zameldowali się Maksymilian Pingot oraz Nika Kvekveskiri.

46′ Jedna zmiana w szeregach gospodarzy. Andriy Karvatskyi został zmieniony przez Rosario Latouchenta.

46′ Wracamy do gry!

45+1′ Koniec pierwszej części meczu! Na razie Lech prowadzi 1:0 po bramce Filipa Marchwińskiego.

45′ Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44′ Filip Szymczak spotkał się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale napastnik Lecha znajdował się na pozycji spalonej.

40′ Lech znowu groźnie pod bramką Żalgirisu. Strzał był jednak zbyt słaby, bramkarz gospodarzy złapał piłkę.

37′ Kapitalna akcja Lecha! To powinien być gol na 2:0! Afonso Sousa uderzył obok bramki. Portugalczyk minimalnie chybił.

35′ Groźna akcja Żalgirisu. Z dystansu uderzał Gratas Sirgedas. Piłka minęła słupek.

33′ Poznaniacy decydują się teraz na przetrzymanie piłki. Gracze Kolejorza rozgrywają, prowadząc atak pozycyjny.

30′ Pół godziny meczu za nami. Lech kontroluje wydarzenia boiskowe. Kolejorz prowadzi 1:0, a w powietrzu wiszą kolejne gole.

26′ Lech cały czas stara się o następną bramkę. Gospodarze mają za to problem, aby stworzyć jakąkolwiek akcję.

22′ Świetna szansa Żalgirisu na bramkę wyrównującą, ale kapitalnie broni Bartosz Mrozek!

21′ Uderzenie Filipa Szymczaka zostało zablokowane.

17′ Strzał z dystansu Sousy bez problemów łapie bramkarz Żalgirisu.

16′ Gospodarze pierwszy raz zbliżyli się do szesnastki Lecha. Żadne zagrożenie jednak z tego nie wyniknęło.

14′ GOL! Lech prowadzi po bramce Filipa Marchwińskiego. 21-latek zachował zimną krew w polu karnym przeciwnika i głową skierował piłkę do siatki.

14′ Dośrodkowanie w pole karne, ale nikt nie zdołał wbić piłki do siatki. Kolejorz dąży do prowadzenia.

13′ Obrońca Żalgirisu prawie pokonał własnego bramkarza! Lech będzie miał rzut rożny.

11′ Jeden z graczy polskiego zespołu postraszył bramkarza strzałem. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

10′ Rzut wolny dla Lecha blisko szesnastki rywala. Dobra okazja do zdobycia bramki.

7′ Kolejorz znów pod polem karnym gospodarzy. Tym razem skończyło się na dośrodkowaniu.

4′ Żółta kartka dla Marchwińskiego.

4′ Nie minęło pięć minut, a Lecha już stworzył sobie dwie niezłe akcje. Kolejorz zaczyna z wysokiego C, co na pewno podoba się kibicom z Poznania.

2′ Groźna akcja Lecha! Strzelał Filip Marchwiński, obronił bramkarz Żalgirisu.

18:00
Zaczynamy!

17:55
Zwycięzca dzisiejszego meczu zagra w III rundzie eliminacji z wygranym starcia FK Auda – Spartak Trnawa. W pierwszym meczu było 1:1.