Lech Poznań uległ Glasgow Rangers [zapis relacji na żywo]

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy Lech Poznań uległ Glasgow Rangers. Kolejorz zajął ostatnie miejsce w grupie D.

Tymoteusz Puchacz nie pomógł Lechowi pokonać Rangersów. (fot. Maciej Figielek/400mm.pl)

90+3′ – Koniec. Lech przegrywa 0:2.

90+1′ – Sędzia dolicza 3 minuty.

89′ – Strzał z dużego dystansu autorstwa Modera. Piłka przeleciała nad bramką.

87′ – Nieudana próba prostopadłego podania Puchacza.

80′ – Roszad ciąg dalszy. Morelos i Bassey zastąpili Itena oraz Baloguna.

77′ – Zmiany w drużynie gości. Zeszli Zungu i Hagi, weszli McAllister oraz Kent.

75′ – Uskrzydlony Hagi oddaje uderzenie z dystansu, lecz Bednarek dobrze broni.

72′ – 0:2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Goldsona piłka odbiła się od poprzeczki. Do siatki wbił ją Hagi.

70′ – Techniczne, zbyt lekkie uderzenie Modera z rzutu wolnego.

66′ – Zmiana po stronie Rangersów. Tavernier zastąpił Patterson.

64′ – Podwójna zmiana w ekipie Lecha. Schodzą Ishak i Sykora, wchodzą Awwad i Ramirez.

62′ – Spokojny fragment gry. Żadna ze stron nie potrafi zagrozić bramce rywala.

56′ – Dobry, silny strzał Puchacza z rzutu wolnego. Golkiper Rangersów paruje piłkę do boku.

51′ – Hagi uderzył zza pola karnego. Bednarek złapał słabo lecąca piłkę.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta! Moder i Kravets zastąpili Tibę i Kamińskiego.

45+1′ – Koniec pierwszej połowy. Lech przegrywa 0:1.

45+1′ – Arbiter dolicza minutę.

41′ – Obiecujący fragment gry w wykonaniu Lecha. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale nie zdołali oddać strzału.

37′ – Uderzenie Tiby bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka trafiła w mur.

31′ – Gol dla Rangersów. Iten przejął piłkę źle zagraną przez Kamińskiego i wpisał się na listę strzelców.

28′ – Kontratak Kolejorza zakończony dośrodkowaniem Kamińskiego. Bramkarz rywala łatwo złapał piłkę.

24′ – Przerwa w grze. Na murawie leży Muhar.

22′ – Butko oddał strzał z dystansu. Piłka nie minęła pierwszego obrońcy.

15′ – Niezła szansa Lecha – zmarnowana. Marchwiński zbyt lekko podawał do ustawionego w polu karnym Sykory. Po rzucie rożnym stuprocentową okazję miał Satka. Po uderzeniu głową piłka przeleciała nad poprzeczką.

12′ – Zmiana. Sykora zastępuje Skórasia.

7′ – Żółta kartka dla Zungu, który ostro zaatakował Muhara.

5′ – Skóraś źle stanął, podkręcił kostkę i zwija się z bólu. Chyba będzie potrzebna zmiana.

4′ – Celny strzał Tiby tuż zza linii pola karnego. Bramkarz rywala najpierw odbił, a następnie złapał piłkę.

3′ – Premierowe uderzenie Rangersów. Piłka poleciała nad poprzeczką.

1′ – Zaczęli! Pierwsze kopnięcie piłki należało do gości.

18:50 – – Oczywiście to prawda, że osiągnęliśmy nasz główny cel i zakwalifikowaliśmy się do fazy pucharowej Ligi Europy, ale jesteśmy tutaj dlatego, że reprezentujemy nasz klub i w każdym meczu chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego chcemy wygrać jutrzejszy pojedynek i awansować do kolejnej rundy z pierwszego miejsca – powiedział z kolei Steven Gerrard.

18:45 – – Mecz z Rangers jest dla nas ostatnim w tym sezonie Ligi Europy, zrobimy wszystko, żeby się pożegnać godnie z tymi rozgrywkami. Wiemy, że jutro gramy z dobrym zespołem, niepokonanym od dwudziestu pięciu spotkań. Poprzeczka będzie zawieszona wysoko, ale zrobimy wszystko, żeby przerwać ich serię i godnie pożegnać się z europejskimi pucharami – zapowiedział Dariusz Żuraw.

18:40 – A w takim zestawieniu na murawie pojawią się Rangersi:

18:35 – Tak prezentuje się skład Lecha:

18:30 – Zapowiedź dzisiejszego meczu przygotował Paweł Gołaszewski –> KLIK