Lech Poznań sięgnął po pierwsze punkty w Lidze Europy [zapis relacji na żywo]

W meczu z Benfiką Lizbona Lech Poznań zaprezentował się dobrze. W starciu z Glasgow Rangers – nieźle. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy nie miał jednak w dorobku ani jednego punktu. Po potyczce ze Standardem Liege ma trzy.

W Glasgow absencja Pedro Tiby dała się Lechowi we znaki. Dziś Portugalczyk był bardzo ważną postacią w drużynie Kolejorza. (fot. Michał Stawowaik/400mm.pl)

90+3′ – Koniec! Lech Poznań sięga po pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Europy!

90+1′ – Sędzia dolicza 3 minuty.

88′ – Żółty kartonik dla Muhara.

87′ – Ekwilibrystyczny strzał Katcharawy. Niecelny.

86′ – Silne uderzenie z dystansu autorstwa Boljevicia. Bednarek nie bez problemów, ale broni.

85′ – Schodzi Ishak, wchodzi Katcharava.

81′ – Awward i Muhar zmienili Ramireza oraz Tibę.

80′ – Mogło – a nawet powinno – być 4:1. Kamiński nie zdołał jednak pokonać bramkarza Standardu z bliskiej odległości.

77′ – Moder uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Niestety niecelnie.

72′ – Zmiany w ekipie Standardu. Schodzą Lestienne i Raskin, wchodzą Oulare oraz Carcela-Gonzalez.

66′ – Bardzo bliski hat-tricka Ishak. Obrońca wybił piłkę z linii bramkowej.

64′ – Dussenne ogląda żółtą kartkę po faulu na Tibie. Lech wykona rzut wolny sprzed pola karnego rywala.

62′ – Podwójna roszada w drużynie Lecha. Kamiński i Sykora zastąpili Skórasia i Marchwińskiego.

60′ – Zmiana po stronie gości. Schodzi Amallah, wchodzi Boljević.

52′ – Bastien ukarany żółtym kartonikiem. Gracz gości ostro potraktował Ramireza.

48′ – 3:1! Drugą asystę zalicza Puchacz, drugiego gola zdobywa Ishak.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

45′ – Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań prowadzi 2:1.

41′ – Kontratak Kolejorza zakończony niecelnym uderzeniem Ramireza.

35′ – Kontrowersyjna decyzja arbitra, który nie zdecydował się na pokazanie drugiej żółtej kartki Gavory’emu, pomimo, że ten nieprzepisowo zatrzymał obiecujący atak Lecha.

34′ – Bastien oddał strzał z dystansu, ale piłka przeleciała daleko od bramki.

29′ – Standard łapie kontakt. Na 2:1 trafił Lestienne, który dobił piłkę do pustej bramki. Wcześniej futbolówka odbiła się od słupka i pleców Bednarka.

28′ – Żółta kartka dla Gavory’ego, który nieprzepisowo powstrzymywał Ishaka.

22′ – 2:0! Bardzo dobra, składna akcja Kolejorza, której ostatnimi etapami było dośrodkowanie Puchacza i wykończenie Ishaka.

17′ – Kolejna obiecująca akcja ofensywna Lecha. Ramirez starał się podać do Ishaka, ale obrońcy rywala wybili piłkę.

14′ – Gol dla Kolejorza! Tiba dograł piłkę w pole karne, a niepilnowany Skóraś pokonał golkipera Standardu.

13′ – Faul na Czerwińskim. Lech zyskuje stały fragment gry w bocznej strefie boiska.

11′ – Fragment lepszej gry gospodarzy. Z długiego utrzymywania się przy piłce niewiele jednak wynikło.

6′ – Rzut wolny przed polem karnym Lecha. Kolejorz był dobrze ustawiony i zażegnał zagrożenie.

3′ – Mocny początek gości, którzy wywalczyli dwa rzuty rożne. Lech dobrze się wybronił i zdołał wyprowadzić kontratak. Żółty kartonik obejrzał Ramirez.

1′ – Zaczęli!

18:50 – – Wiemy doskonale o sytuacji w grupie, ale Lech też nie ma punktów i również przegrał dwa spotkania. Myśląc o tym, jak wygląda tabela, zrobimy wszystko, żeby jutro wygrać i pozostać w walce o awans do kolejnej fazy Ligi Europy. Jak to zrobić? Musimy mieć jak najbardziej szczelną obronę, szczególnie biorąc pod uwagę nasze problemy kadrowe. Musimy też zagrać skutecznie w ataku, bo bez goli nic nie osiągniemy. I defensywa i ofensywa są dla mnie bardzo ważne – stwierdził Philippe Montanier, szkoleniowiec Standardu Liege.

18:43 – – Na pewno Standard to zespół, który do tej pory w większości grał przede wszystkim trójką z tyłu, stara się budować swoje akcje, nie wybija piłki, próbuje grać kombinacyjnie. Czeka nas trudne zadanie, ale to będzie taki dwumecz, który zadecyduje o tym, czy mamy szansę wyjść z grupy – powiedział na konferencji prasowej Dariusz Żuraw.

18:38 – A w takim zestawieniu na boisku pojawią się goście:

18:35 – Gospodarze wybiegną na murawę w następującym składzie:

18:30 – Zapowiedź dzisiejszego meczu przygotował Paweł Gołaszewski –> KLIK