Lech odpadł w Trnawie [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Konferencji

To miała być tylko formalność. Stało się jednak inaczej. Lech Poznań przegrał 1:3 ze Spartakiem Trnawa w rewanżu i odpadł z Ligi Konferencji Europy już w III rundzie eliminacji.
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:
90+9

KONIEC. Eurowpierd**l w wykonaniu Lecha Poznań stał się faktem. Ćwierćfinalista poprzedniej edycji Ligi Konferencji odpadł już na etapie III rundy eliminacji. Spartak Trnawa gra dalej.

90+8

Blazić… W sytuacji sam na sam górą Takac.

90′

Ostatnie osiem minut nadziei Lecha.

80′

Ajj! Marchwiński głową tuż obok słupka po dośrodkowaniu Czerwińskiego z rzutu wolnego.

78′

Czwarta zmiana w Lechu. Sousa za Karlstroma.

74′

Co za gol. Niestety dla Spartaka. Lukas Stetina przewrotką pokonał Bednarka. 3:1 w Trnawie i 4:3 w dwumeczu dla Słowaków…

73′

Żółta kartka dla Radosława Murawskiego.

69′

Joel Pereira kontuzjowany! Portugalczyk przez problemy z barkiem z bólem opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Michał Gurguł.

63′

GOOOL! Kristoffer Velde daje tlen Lechowi. Norweg finezyjnym uderzeniem tuż zza pola karnego strzelił gola kontaktowego. Na ten moment mamy remis 3:3 w dwumeczu i dogrywkę. Jeszcze jeden!

55′

Trzecia zmiana w szeregach Lecha. Filip Szymczak zmienił Hoticia.

49′

Spartak podwyższa… Niefrasobliwość w obronie Lecha tym razem wykorzystał Erik Daniel, który z bliskiej odległości pokonał Bednarka. 3:2 w dwumeczu dla Słowaków.

48′

Hotić przyłapany na spalonym.

46′

Podwójna zmiana w szeregach Lecha. Dagerstal za Milicia, Czerwiński za Anderssona. Zaczynamy drugą połowę.

45+4

Przerwa. Zła pierwsza połowa w wykonaniu Lecha. Podopieczni Johna van den Broma mają optyczną przewagę, lecz rozgrywają w zbyt wolnym tempie, by zaskoczyć dobrze zorganizowanego w obronie Spartaka. Jakby tego było mało, chwila nieuwagi poskutkowała stratą prowadzenia w dwumeczu. Druga połowa musi być lepsza.

45+3

Zakotłowało się w polu karnym Spartaka, ale Lech finalnie nie oddał nawet strzału na bramkę.

45′

Pierwsza połowa potrwa o 4 minuty dłużej.

44′

Marchwiński prosto w ręce dobrze ustawionego Takaca.

42′

Niecelny strzał głową lechitów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

37′

Spartak na prowadzeniu. Obrona Lecha zdrzemnęła się, co wykorzystał Kelvin Ofori, który płaskim strzałem w kierunku dłuższego słupka pokonał Bednarka i doprowadził do remisu 2:2 w dwumeczu. Kłopoty, kłopoty Kolejorza.

30′

Dobra akcja Lecha. Marchwiński ciut niedokładnie jednak obsłużył podaniem wychodzącego na wolne pole Ishaka.

27′

Uff… Djuricić posłał uderzenie tuż obok słupka bramki Bednarka. Przysnęło się defensorom Lecha.

24′

Velde zagrał ręką i zmarnował groźnie zapowiadającą się akcję Lecha.

19′

Marchwiński ucierpiał po starciu z jednym z rywali. Skończyło się na bólu i strachu. Kontynuuje grę.

14′

Marchwiński upadł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

13′

Ishak znowu głową. Tym razem jednak ledwo musnął piłkę, a ta przeleciała nad jego głową.

11′

Ishak! To była stuprocentowa sytuacja. Szwed spudłował głową po dośrodkowaniu Velde.

10′

Hotić z dystansu. Ani mocno, ani celnie.

8′

Zakotłowało się pod bramką Lecha. Strzał Oforiego szczęśliwie zablokowany przez dwóch lechitów.

6′

Pierwszy strzał Spartaka. Filip Bednarek spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

3′

Było blisko. Blazić nie sięgnął jednak piłki po zgraniu Ishaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.