LE: Zwycięstwa Lyonu oraz Eintrachtu

W środę rozegrano dwa mecze 1/8 finału Ligi Europy. Olympique Lyon pokonał FC Porto, natomiast Eintracht dość nieoczekiwanie wygrał z Betisem na wyjeździe.

Olympique Lyon po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał FC Porto na wyjeździe. W 59. minucie Lucas Paqueta wykorzystał rzut karny i trafienie brazylijskiego zawodnika zapewniło wygraną francuskiego drużynie, która nieznacznie przybliżyła się do ćwierćfinału.

***

Do sporem niespodzianko doszło w Sewilli, gdzie Betin nieoczekiwanie przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W 14. minucie spotkania Filip Kostić otworzył wynik spotkania. Po pół godzinie gry Nabil Fekir wyrównał rezultat, jednak dwie minuty później Daichi Kamada ponownie dał prowadzenie niemieckiej drużynie.

W drugiej połowie Rafael Borre nie wykorzystał rzutu karnego.