LE: Wygrane Wolverhampton i FC Basel

Ostatnie mecze 1/8 finału Ligi Europy nie zafundowały górnolotnych emocji. Wolverhampton pokonuje Olympiakos na własnym terenie, natomiast FC Basel wygrało z Frankfurtem po golu zdobytym w ostatnich minutach spotkania.

Angielska drużyna awansowała do 1/4 finału (foto: Reuters)

Starcie Wolverhapton z Olympiakosem zapowiadało się na jedne z najciekawszych spotkań czwartkowego zestawienia. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą jeszcze przed pandemią koronawirusa i zremisowały w Pireusie 1:1, przez co kwestia awansu była jak najbardziej otwarta, choć bliżej przepustki była angielska drużyna dzięki bramce zdobytej na wyjeździe.

Zespół Nuno Espírito Santo przypieczętował awans wygrywając dziś z grecką drużyną 1:0. Gola na wagę wygranej zdobył już w 9. minucie Raul Jimenez, który trafił do siatki z rzutu karnego. W drugiej połowie lepszą grę wykazywali goście, którzy mieli więcej okazji do zdobycia bramki, jednak nie udało im się skutecznie wykończyć żadnej z akcji. W 29. minucie Camara trafił do siatki, jednak Szymon Marciniak nie uznał trafienia.

***

W drugim, rozgrywanym równolegle meczu FC Basel na ostatnią chwilę pokonało Frankfurt 1:0. Przez blisko 90 minut na tablicy wyników widniał remis 0:0, jednak Fabian Frei pod koniec podstawowego czasu gry zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Szwajcarzy podchodzili do tego spotkania jako faworyci do awansu, w pierwszym meczu pewnie pokonali swoich rywali 3:0 i starcie w Bazylei miało być pieczątką do awansu do dalszych zmagań w LE.

Znamy już wszystkich uczestników miniturnieju „Final 8” Ligi Europy. Wezmą w nim udział: Wolverhampton, Sevilla, Manchester United, FC Kopenhaga, Inter Mediolan, Bayer Leverkusen, Szachtar Doniec oraz FC Basel.