LE: Wielki triumf PFC Ludogorets Razgrad

W dzisiejszym spotkaniu Ligi Europy z kapitalnej strony zaprezentowali się piłkarze PFC Ludogorets Razgrad, który wygrał na własnym terenie z CSKA Moskwa.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego scenariusza w tym spotkaniu. Co prawda grając na własnym terenie PFC Ludogorets Razgrad nie było skazywane na porażkę, ale mało kto wierzył w tak wysokie zwycięstwo tego zespołu.

Zresztą początek spotkania nie zapowiadał klęski CSKA. Przyjezdni wyszli bowiem na prowadzenie w 11. minucie meczu i wszystko przebiegało zgodnie z planem. Spotkanie zeszło na zupełnie inne tory w drugiej odsłonie.

Już na początku drugiej połowy PFC Ludogorets Razgrad doprowadziło do wyrównania. W 47. minucie bramkę na 1:1 zdobył Wanderson. To był jednak dopiero początek natarcia w wykonaniu gospodarzy.

W 50. minucie Jody Lukoki dał prowadzenie miejscowym. Następnie swój koncert gry rozpoczął Claudiu Keseru. W nieco ponad 20 minut gry ten zawodnik zdobył trzy bramki i to dzięki jego świetnej postawie w 73. minucie PFC Ludogorets Razgrad prowadziło już 5:1!

Zupełnie zdeklasowane CSKA nie potrafiło odpowiedzieć na taką grę gospodarzy. Niestety w czwartkowym zwycięstwie niewielką rolę odegrali Polacy. Jacek Góralski pojawił się na murawie dopiero w 74. minucie, natomiast Jakuba Świerczoka w ogóle nie oglądaliśmy na boisku.