LE: Strzelanina w Rzymie

Szybko, łatwo i przyjemnie. Właśnie w taki sposób AS Roma ograła aż 5:0 rumuński CFR Cluj w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki zwycięstwu „Giallorossi” objęli samodzielne prowadzenie w grupie A i zdystansowali na odległość minimum trzech punktów pozostałych przeciwników.

Uzasadniona radość zespołu z wiecznego miasta. (fot. Reuters)

Rzymianie rozpoczęli mecz z wysokiego C. Dość powiedzieć, że objęli oni prowadzenie jeszcze przed upływem sześćdziesięciu sekund. Leonardo Spinazzola posłał dośrodkowanie w kierunku osamotnionego w polu karnym Henrikha Mkhitaryana, który mocnym i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

Ekipa ze stolicy Włoch bynajmniej nie zamierzała zwalniać tempa i zadowalać się jednobramkową przewagą. W dwudziestej czwartej minucie Jordan Veretout zagrał dokładną centrę w obręb pola karnego, gdzie na piłkę czekał Ibanez, który wyskoczył wysoko w powietrze i zagłówkował nie do obrony dla golkipera.

Na tym nie koniec. Jeszcze przed przerwą podopieczni Paulo Fonseki po raz kolejny podwyższyli prowadzenie. Tym razem uczynił to w trzydziestej czwartej minucie wypożyczony z Realu Madryt Borja Mayoral. Napastnik rodem z Hiszpanii strzałem z bliskiej odległości skutecznie sfinalizował szybko przeprowadzony kontratak.

Na kolejne trafienia zespół z wiecznego miasta kazał czekać do końcowych minut. Najpierw w osiemdziesiątej czwartej po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mayoral, a w osiemdziesiątej dziewiątej to samo uczynił inny Hiszpan – Pedro – i, jak się okazało, ustalił on końcowy rezultat meczu.