LE: Spartak ponownie wygrywa z Napoli!

Napoli nieoczekiwanie poległo w meczu ze Spartakiem Moskwa 1:2. Rosyjska drużyna jest liderem grupy C. Wynik jest niekorzystny dla Legii Warszawa, jednak mistrz Polski wciąż ma swój los we własnych rękach.

Piotr Zieliński nie pomógł swojej drużynie w Moskwie (fot. Reuters)

Spartak Moskwa po raz drugi pokonał Napoli w tej edycji Ligi Europy. W środowym starciu rosyjska drużyna pokonała lidera Serie A 2:1. Już w pierwszej minucie arbiter przyznał gospodarzom rzut karny, do piłki podszedł Alexander Sobolev i otworzył tym samym wynik meczu. 24-letni napastnik w pierwszej połowie zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie swojej drużyny i Spartak schodził na przerwę przy wyniku 2:0.

W drugiej połowie kontaktowego gola zdobył Elif Elmas, jednak Neapolitańczykom nie udało się wyrównać wyniku i zdobyć choćby punktu w zimnej Moskwie. Pełne 90 minut rozegrał Piotr Zieliński.

Sytuacja w grupie C tegorocznej Ligi Europy zrobiła się bardzo ciekawa. Spartak Moskwa wyprzedził Napoli i Rosjanie są tymczasowym liderem klasyfikacji.

Na trzecim miejscu jest Legia Warszawa, stawkę zamyka Leicester, jednak różnice punktowe między całą czwórką są bardzo małe. Każda z ekip jest w grze o awans do fazy pucharowej Ligi Europy i przed ostatnimi meczami trudno jest oszacować, kto zagra wiosną w Lidze Europy. Premiowane jest również 3. miejsce, które umożliwia grę w Lidze Konferencji.