LE: Skromne zwycięstwo United

Manchester United udanie rozpoczął przygodę z europejskimi pucharami w tym sezonie. Czerwone Diabły w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy pokonały Astanę 1:0.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatniego meczu ligowego. Widać, że norweski menedżer chce przejść przez fazę grupową LE jak najmniejszym nakładem sił i będzie dawał szanse zawodnikom rezerwowym.

Astana nie miała zbyt wiele do powiedzenia na Old Trafford. Przyjezdni oddali przez 90 minut zaledwie jeden celny strzał na bramkę Sergio Romero. Najgroźniejszą sytuację stworzyli w 61. minucie, ale wówczas Dorin Rotariu minimalnie się pomylił.

Czerwone Diabły dominowały, stwarzały sytuacje, ale były nieskuteczne. Już na początku spotkania Fred obił poprzeczkę, Marcusa Rashforda kilkukrotnie zatrzymywał golkiper rywali, a Mason Greenwood uderzył obok słupka.

I właśnie ten ostatni stał się bohaterem gospodarzy w 73. minucie. 17-latek otrzymał podanie w pole karne, zakręcił jednym z rywali i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zapewniając Manchesterowi komplet punktów.

Po strzelonym golu Czerwone Diabły miały jeszcze okazje, aby podwyższyć wynik spotkania, ale Jesse Lingard obił słupek, a Marco Rojo minimalnie się pomylił.

W drugim meczu grupy L Partizan Belgrad zremisował 2:2 z AZ Alkmaar.