LE: Sevilla pokonuje Dinamo

Sevilla przybliża się do awansu do 1/8 finału Ligi Europy. Hiszpańska drużyna pokonała Dinamo Zagrzeb 3:1. Wszystkie gole padły w pierwszej części spotkania.

Sevillę dzieli już tylko jeden krok od awansu do kolejnej fazy Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu hiszpańska drużyna pokonała Dinamo Zagrzeb 3:1.

Już w 13. minucie spotkania Ivan Rakitić zdobył pierwszego gola, dając Sevilli prowadzenie. Chorwacki zawodnik wykorzystał rzut karny.

W 41. minucie Mislav Orsić wpisał się na listę strzelców i doprowadził do wyrównania wyniku. W końcówce pierwszej części spotkania Sevilla zdołała strzelić dwa gole. W 44. minucie Ocampos wykorzystał indywidualną akcję i ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. Tuż przed przerwą swojego debiutanckiego gola w nowym klubie zdobył Anthony Martial.

W drugiej części spotkania zabrakło trafień, choć nieco lepiej wyglądali piłkarze Dinama Zagrzeb. Sevilla była częściej przy piłce, jednak udało się jej wykreować mniej okazji do zdobycia bramki i zabrakło przede wszystkim celnych uderzeń w kierunku bramki Livakovicia.

Mahir Emreli, który niedawno opuścił Legię Warszawa, zadebiutował w barwach Dinama Zagrzeb. Azer pojawił się na boisku w 61. minucie.