LE: Sevilla idzie po obronę trofeum

Po zwycięstwie 3:1 w pierwszym spotkaniu wydawało się, że Sevilla jest na autostradzie, która prowadzi do 1/8 finału Ligi Europy. Andaluzyjczycy jednak zaliczyli wtopę w Zagrzebiu, ale mimo to awansowali do kolejnej rundy.

Pierwsza połowa w Zagrzebiu nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Dinamo nie oddało na bramkę gości nawet jednego celnego strzału, a przyjezdni wyglądali na zadowolonych i liczyli, że dotrwają do ostatniego gwizdka sędziego, bez większego nakładu sił.

Po zmianie stron przez pierwszy kwadrans niewiele się zmieniło. Na boisku nie działo się nic ciekawego, ale nagle emocji spotkaniu postanowił dodać w 63. minucie Marcos Acuna, który sfaulował rywala w polu karnym i sędzia ukarał piłkarza Sevilli żółtą kartką oraz wskazał na jedenasty metr.

Wiary w odwrócenie losów dwumeczu dodał kibicom Mislav Orsić, który wykorzystał jedenastkę i wyprowadził Dinamo na prowadzenie. Mistrzowie Chorwacji mieli zatem jeszcze prawie dwa kwadranse, aby doprowadzić do remisu w dwumeczu.

Sevilla jednak jest na tyle doświadczonym zespołem, że nie dała się już jednak ukąsić po raz drugi. Zespół z Andaluzji jest wybitnym specjalistą w rozgrywkach Ligi Europy i postawił kolejny ważny krok w drodze po trofeum.