LE: Sensacyjny remis Napoli

Napoli mogło dziś zagwarantować awans do kolejnej rundy Ligi Europy, jednak podopiecznym Gennaro Gattuso nie udało się pokonać AZ Alkmaar.

Piotr Zieliński zagrał sześćdziesiąt minut (foto: Reuters)

Początek spotkania nie wskazywał problemów drużyny Napoli, już w szóstej minucie do siatki trafił Dries Mertens i włoska drużyna prowadziła z Alkmaar 1:0. Przez całą, pierwszą połowę obie drużyny były po równo aktywne w ofensywie i oddały po dwa, celne strzały na bramkę rywala. Przyjezdnym udało się dowieźć prowadzenie do przerwy.

Druga odsłona meczu była pod dyktando gospodarzy, Napoli całkowicie oddało prym drużynie z Alkmaar. W 54. minucie wynik meczu wyrównał Bruno Martins Indi, kilka minut później Teun Koopmeiners mógł dać prowadzenie swojemu zespołowi, jednak 22-letni Holender nie wykorzystał rzutu karnego. Do końca podstawowego czasu gry gospodarze byli zdecydowanie stroną przeważającą, jednak nie udało im się

Od pierwszej minuty zagrał Piotr Zieliński. Polski zawodnik zszedł w 60. minucie, jednak nie pokazał nic szczególnego. Odnotował jedno kluczowe podanie.

Napoli prowadzi w swojej grupie, jednak nie jest pewne awansu. Jeśli włoska drużyna zdobędzie punkty w meczu z Realem Sociedad, będzie mogła świętować awans do fazy pucharowej. Jeśli przegra, a AZ Alkmaar pokona Rijekę, neapolitańczycy sensacyjnie odpadną z rozgrywek.