LE: Roma pewna swego

Roma po dobrym meczu wygrała 3:0 z Szachtarem i przybliżyła się do awansu.

Pellegrini miał powody do radości.

Podopieczni Paulo Fonseki starali się objąć prowadzenie w pierwszym kwadransie. Okazje Gonzalo Villara i Lorenzo Pellegriniego nie przyniosły jednak powodzenia. W 23 minucie przewaga rzymian została udokumentowana. Pellegrini trafił po podaniu Pedro. Szachtar mógł szybko wyrównać, ale Pau Lopez odważnym wyjściem zastopował Juniora Moraesa. Na przerwę Roma schodziła z minimalnym prowadzeniem.

Aktywny Junior Moraes szukał wyrównania od początku drugiej połowy. Defensywa Romy była jednak szczelna. W 68 minucie po akcji brazylijskiego Ukraińca Szachtar domagał się rzutu karnego, lecz sędzia pozostał głuchy na protesty. Odpowiedź rzymian była zabójcza. Po akcji rezerwowych trafił Stephan El Shaarawy, który popisał się podcinką. Koncertowa gra Romy zaowocowała jeszcze jednym trafieniem: Gianluca Mancini zamienił na bramkę podanie Bryana Cristante. Roma po wygranej 3:0 jest jedną nogą w najlepszej ósemce.

Rewanż za tydzień. 18 marca na Ukrainie.