LE: Remis w starciu Dynama z Club Brugge

Pierwszy czwartkowy mecz 1/16 finału Ligi Europy zakończył się remisem. Dynamo Kijów nie wykorzystało atutu własnego boiska i zremisowało z Club Brugge (1:1).

Tomasz Kędziora spędził na boisku 81 minut (fot. Reuters)

Obie drużyny rywalizowały jesienią w Lidze Mistrzów, jednak nie zdołały przebrnąć fazy grupowej. Przed czwartkowym starciem trudno było wskazać jednoznacznego faworyta, jednak można było zakładać, że gospodarze będą chcieli wywalczyć choćby najskromniejszą zaliczkę przed meczem rewanżowym.

Spotkanie było dość wyrównane, a na otwarcie wyniku w Kijowie trzeba było czekać do drugiej połowy. W 65. minucie prowadzenie gospodarzom dał Witalij Bujalski.

Radość piłkarzy Dynama nie trwała jednak długo, ponieważ zaledwie pięć minut później do remisu doprowadził Brandon Mechele, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.

Jak się okazało, kolejnych goli w ukraińskiej stolicy już nie obejrzeliśmy i spotkanie zakończyło się remisem. Taki wynik sprawia, że kwestia awansu do 1/8 finału Ligi Europy jest przed rewanżem kwestią otwartą.

Tomasz Kędziora przebywał na boisku do 81. minuty.