LE: Remis w hicie

W hicie 1/8 finału Ligi Europy Manchester United zremisował 1:1 z Milanem.

Manchester United lepszy do Milanu.

Ole Gunnar Solskjaer musiał zestawić jedenastkę bez Marcusa Rashforda. Anglik doznał urazu kostki w derbach Manchesteru i przez kilka dni odpocznie od futbolu. Po drugiej stronie barykady zabrakło kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia.

W 5 minucie Rafael Leao znalazł drogę do bramki Manchesteru, jednak Portugalczyk skorzystał na pozycji spalonej. Gospodarze szybko odpowiedzieli po strzale Anthony’ego Martiala z woleja. Gianluigi Donnarumma był czujny i dobrze ustawiony. Wymiana ciosów zakończyła się pięknym uderzeniem Franka Kessiego ze skraju pola karnego. Po analizie VAR okazało się, że pomocnik Milanu pomagał sobie ręką, więc gol został cofnięty. Niespodziewanie to rossoneri posiadali optyczną przewagę. W 31 minucie Dean Henderson poradził sobie ze strzałem Alexisa Saelemaekersa. Kilka chwil później Harry Maguire w sobie znajomy sposób zamiast do ramki trafił w słupek z metra. Do przerwy było 0:0.

W przerwie bezproduktywnego Martiala zmienił Amad Diallo. To był strzał w dziesiątkę, bowiem w 50 minucie utalentowany skrzydłowy trafił głową po świetnym dograniu Bruno Fernandesa. Milan radził sobie nieźle, ale tylko do 20-30 metra przed bramką rywali. Manchester za to groźnie kontrował. W 72 minucie Daniel James nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji po podaniu Masona Greenwooda. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Simon Kjaer doprowadził do wyrównania po centrze Rade Krunicia z rzutu rożnego.

Rewanż zostanie rozegrany 18 marca w Mediolanie.