LE: Remis na szczycie grupy B

W meczu na szczycie grupy B Dynamo Kijów podzieliło się punktami z FC Kopenhaga.

Dynamo zrobiło kolejny krok w kierunku awansu. (foto: Valentyn Ogirenko / Reuters)

W wyjściowym składzie Dynama pojawił się Tomasz Kędziora. Reprezentant Polski wspólnie z kolegami z defensywy miał powód do żalu po kilkudziesięciu sekundach. Po składnej akcji Jens Stage wycofał piłkę do Pierosa Sitoriou, który potężnym strzałem z woleja pokonał Heorhija Buszczana. To był jedyny gol w pierwszej połowie.

Tuż po przerwie Artem Szabanow zamienił na bramkę dośrodkowanie Wiktora Cyhankowa. Dynamo próbowało pójść za ciosem, jednak duńska defensywa spisywała się w większości sytuacji bez zarzutu. Ostatecznie Dynamo zremisowało 1:1 z FC Kopenhaga.

Kędziora rozegrał cały mecz. W 55 minucie obejrzał żółtą kartkę.

W drugim meczu grupy B Malmoe ograło FC Lugano. W pierwszej połowie gole dla Szwedów zdobyli Jo Inge Berget z rzutu karnego oraz Guillermo Molins. Szwajcarów było stać jedynie na honorowe trafienie autorstwa Alexandra Gerndta.