LE: Raków Częstochowa – Sporting Lizbona [LIVE]

Po porażkach z Atalantą Bergamo i Sturtmem Graz piłkarzy Rakowa Częstochowa dzisiejszego wieczora czeka kolejna walka o pierwsze punkty w fazie grupowej Ligi Europy! Rywalem podopiecznych trenera Dawida Szwargi w Sosnowcu będzie Sporting Lizbona. Serdecznie zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego starcia od godziny 18:15!

Relację tekstową na żywo z tego starcia prowadził Kacper Czuba

Raków Częstochowa – Sporting Lizbona 1:1 (0:1)
Bramki: Piasecki 79′ – Coates 14′
Żółte kartki: Berggren, Koczergin, Silva (Raków) – Coates, Diomande (Sporting)
Czerwona kartka: Gyokeres (Sporting)
Składy:
Raków: Kovacević – Racovitan, Arsenić (C) (14′ Silva), Rundić – Tudor, Koczergin (86′ Lederman), Berggren, Plavsić – Cebula (75′ Nowak), Yeboah (75′ Piasecki) – Crnac
Sporting: Israel – Diomande, Coates (C), Inacio – Esgaio, Morita, Hjulmand (90′ Braganca), Reis (90′ Santos) – Edwards (58′ Paulinho), Gonclaves (58′ Catamo) – Gyorkeres

Tymczasem serdecznie zapraszamy na tekstową relację na żywo na naszym portalu ze starcia Legii Warszawa w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, która zagra na wyjeździe z bośniackim Zrijnskim Monstar. Natomiast ze swojej strony bardzo dziękuję za śledzenie relacji i życzę wszystkim dobrego wieczoru!

90+4′ KONIEC SPOTKANIA. Raków Częstochowa remisuje w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona 1:1. Gola dla mistrzów Polski strzelił Fabian Piasecki w 79. minucie rywalizacji. Częstochowianie w drugiej połowie zaprezentowali się lepiej niż w pierwszej, przejęli inicjatywę, ale to wystarczyło jedynie do wywalczenia punktu w tym starciu.

90+3′ Dobre dogranie w pole karne do Ledermana, ale pomocnik Rakowa źle przyjął jednak piłkę.

90+2′ Prostopadłe zagranie Silvy w stronę Piaseckiego, ale umiejętnie przeciął je jeden z graczy gości.

90′ Podwójna zmiana w Sportingu – schodzą Reis i Hjulmand, a pojawiają się na nim Santos i Braganca. Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

89′ Kolejna wrzutka w pole karne gości, ale tym razem piłka pewnie ląduje w rękach Israela.

88′ Częstochowianie przenieśli ciężar gry na połowę rywala w ostatnich minutach, chcąc strzelić drugiego gola i zgarnąć trzy punkty.

87′ Błąd w wyjściu z bramki do dośrodkowania popełnił Israel, ale bez większych konsekwencji dla drużyny gości!

86′ Dobry powrót w defensywie, grę od bramki wznawia Vladan Kovacević.

86′ Zmiana w Rakowie – Ben Lederman w miejsce Władysława Koczergina.

85′ Strzelał na bramkę Sportingu z pola karnego Gustav Berggren, ale uderzył obok lewego słupka. Raków szuka drugiego gola!

83′ Dobre dogranie Tudora w pole karne gości, ale Koczergin nie zdołał dobiec do tej dogranej piłki.

82′ Piłka w siatce Sportingu, ale wcześniej na pozycji spalonej był jednak jeden z graczy Rakowa, więc gol nie został uznany.

81′ Częstochowianie przy głośnym dopingu fanów chcą pójść za ciosem i strzelić szybko drugiego gola.

79′ GOOOOOL! Raków z pierwszym golem w Lidze Europy! Strzelcem gola Fabian Piasecki. Świetne zagranie Plavsicia prostopadłe w pole karne do Koczergina, a ten dobrze dograł piłkę do Piaseckiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Raków doprowadził do wyrównania!

78′ Złe podanie Esgaio i przy piłce są mistrzowie Polski.

77′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż leży na boisku Crnac. Napastnik Rakowa będzie jednak kontynuował grę.

76′ Nieporozumienie pomiędzy Koczerginem a Nowakiem i niepotrzebna strata piłki przez gospodarzy. Pojawiły się gwizdy na trybunach.

75′ Zablokowane dośrodkowanie Berggrena, rzut rożny dla Rakowa. Pierwsze zmiany w zespole mistrzów Polski – Nowak i Piasecki w miejsce Cebuli i Yeboaha. Raków przechodzi na grę dwójką napastników.

74′ Ważny wygrany pojedynek przez Tudora z Catamo we własnym polu karnym.

73′ Całkiem dobrze zabrał się z piłką Silva, ale w kluczowym momencie pojedynku z rywalem nie zdołał opanować futbolówki.

72′ Dobra walka Pauliinho w polu karnym Rakowa, rzut rożny dla gości.

71′ Strzał z lewej strony z pola karnego Plavsicia czujnie po wybloku jednego z graczy gości wyłapał Israel.

70′ Nieporozumienie w polu karnym gości w rozegraniu piłki pomiędzy Silvą a Koczerginem.

69′ Będą niedługo zmiany w Rakowie, gdyż do wejścia na murawę szykują się Bartosz Nowak oraz Fabian Piasecki.

68′ Najpierw dobre wybicie poza pole karne Coatesa, później fatalne uderzenie zza pola karnego Koczergina.

67′ Żółta kartka dla Ousmane Diomande. Gracz Sportingu faulował rozpędzającego się na skrzydle Cebulę. Rzut wolny dla Rakowa nieopodal pola karnego Sportingu.

66′ Faulowany we własnym polu karnym Diomande, który chwilę wcześniej popełnił drobny błąd techniczny. Upiekło się graczowi gości.

64′ Groźny strzał z lewego skrzydła na bramkę gości Plavsicia, ale piłka przeleciała minimalnie ponad poprzeczką bramki Israela.

63′ Ważna interwencja w defensywie Tudora, który czujnie odebrał piłkę rozpędzającemu się Catamo.

62′ Catamo sprytnie wymusił przewinienie na skrzydle Tudora, kolejny rzut wolny dla gości.

61′ Prostopadłe, długie podanie Tudora w pole karne w stronę Yeboaha pewnie wyłapał Israel.

60′ Pomysł dobry, wykonanie gorsze w tym zagraniu na lewym skrzydle Plavsicia do Yeboaha.

59′ Dobra interwencja Diomande w obronie, rzut rożny dla gospodarzy.

58′ Podwójna zmiana w zespole gości – Paulinho i Catamo w miejsce Edwardsa i Gonclavesa.

57′ Silva fauluje Coatesa. Musi mieć się na baczności zawodnik Rakowa, gdyż ma już na koncie żółtą kartkę.

56′ Dobra interwencja w defensywie Goncalo Inacio, który chwilę później był jeszcze faulowany. Rzut wolny dla gości.

55′ Za mocne zagranie na prawe skrzydło do Silvy przez Crnaca.

54′ Dobre prostopadłe podanie w pole karne gości Yeboaha, ale czujnie interweniował jeden z graczy gości. Później z dalekiego dystansu uderzał Rundić, ale efektu z tego nie było żadnego.

53′ Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gości Plavsicia pewnie wyłapuje Israel.

52′ Zbierał się do strzału zza pola karnego Jean Carlos Silva, ale w kluczowym momencie akcji Brazylijczyk się poślizgnął.

51′ Za mocne zagranie Yeboaha, Reis oddala zagrożenie spod własnego pola karnego.

50′ Miał swoją okazję na gola Pedro Gonclaves, ale jego techniczny strzał poleciał tuż obok prawego słupka bramki Kovacevicia.

49′ Żółta kartka dla Jeana Carlosa Silvy za faul na Matheusie Reisie.

48′ To mogło być 1:1! Dobre dośrodkowanie Cebuli w pole karne, ale Jean Carlos Silva nie trafił czysto w piłkę z bliskiej odległości i okazja na gola wyrównującego przepadła!

47′ Byli dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym mistrzowie Polski, ale ponownie nie wyniknęło z tego żadne zagrożenie.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska wznawiają mistrzowie Polski. Obie drużyny bez zmian w przerwie.

19:50 235 – tyle minut czekamy na pierwszego gola Rakowa w Lidze Europy. Miejmy nadzieję, że doczekamy się go w drugiej połowie rywalizacji.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Pomimo gry w przewadze po czerwonej kartce dla Gyokeresa do przerwy Raków Częstochowa przegrywa ze Sportingiem Lizbona 0:1 po trafieniu autorstwa Sebastiana Coatesa w 14. minucie rywalizacji. Liczymy na znacznie lepszą grę mistrzów Polski w drugiej połowie rywalizacji. Wracamy za kwadrans!

45+4′ Dośrodkowanie Tudora w pole karne wyłapał Israel.

45+3′ Dwa zablokowane dośrodkowania drużyny gospodarzy w pole karne Sportingu.

45+1′ Dobry powrót do defensywy Berggrena, który odebrał piłkę Gonclavesowi.

45′ Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

44′ Przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Najpierw trafiony wydawało się w twarz był Koczergin przez Diomande, później Ukrainiec faulował jednego z gracza gości. Żółta kartka dla pomocnika Rakowa.

42′ Złe zgranie Crnaca do Cebuli i kolejna strata piłki przez graczy Rakowa.

41′ Najpierw wyblokowane dośrodkowanie Plavsicia, później Yeboah przegrał pojedynek 1 na 1 z graczem gości.

39′ Zbyt mocne podanie prostopadłe Plavsicia w pole karne do Cebuli.

37′ Zbyt wysoko wyszedł z bramki Kovacević, co chciał wykorzystać Gonclaves, ale finalnie golkiper Rakowa nie dał się zaskoczyć i szybko naprawił swój błąd.

37′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż trafiony w twarz był Racovitan, ale Rumun będzie kontynuował swój występ w tym meczu.

36′ Częstochowianie od kilku minut prowadzą grę na połowie gości, ale na ten moment niewiele z tego wynika.

35′ Fran Tudor zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale tym strzałem mógł przestraszyć jedynie kibiców zgromadzonych za bramką gości.

33′ Kolejna dobra wrzutka Plavsicia, słabszy strzał Yeboaha.

32′ Pierwsza sytuacja dla gospodarzy na gola w tym meczu! Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska w pole karne Plavsicia, gdzie do futbolówki dopadł Milan Rundić, ale jego uderzenie z pierwszej piłki poleciało ponad poprzeczką.

31′ Matheus Reis wygrał pojedynek na skrzydle z Silvą i grę od bramki wznawia dzięki temu Israel.

30′ Za chwilę minie pół godziny gry, a tymczasem gospodarze zanotowali kolejną stratę piłki w ataku pozycyjnym. Na razie różnica klas jest aż nadto widoczna, jakby to skomentował Dariusz Szpakowski w FIFIE.

29′ Gospodarze w ataku pozycyjnym, a kamery telewizyjne uchwyciły na trybunach stadionu w Sosnowcu trenera Marka Papszuna

28′ Chwilowa przerwa w grze. Na murawie leży Pedro Gonclaves.

27′ Kolejne niedokładne zagranie wśród gospodarzy. Za mocny przerzut Rundicia, grę od bramki wznawia Israel.

26′ Marcin Cebula faulowany w środku pola przez Ousmane Diomande. Rzut wolny dla gospodarzy.

25′ Spore problemy w ataku pozycyjnym mają dzisiaj gospodarze. Wiele niedokładności, błędów technicznych w rozegraniu piłki przez piłkarzy Rakowa. Brakuje też klarownej okazji na gola na bramkę Israela. Przypomnijmy, od 9. minuty Raków gra w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Gyokeresa.

24′ Mistrzowie Polski teraz dłużej przy piłce, spokojnie starają się rozegrać atak pozycyjny.

23′ Nie ma dobrego wejścia w ten mecz Jean Carlos Silva. Kolejna strata wahadłowego Rakowa w rozegraniu piłki.

22′ Za wysoko uniesiona noga przez Hjulmanda, rzut wolny dla Rakowa.

21′ Bardzo dobra interwencja Kovacevicia po strzale z lewego skrzydła Edwardsa. Trzeci rzut rożny dla gości w tym meczu!

20′ Tym razem bez żadnego zagrożenia po rozegraniu tego rzutu rożnego przez gości.

20′ Tudor wygrał ważny pojedynek przy polu karnym Rakowa z Esgaio. Rzut rożny dla gości.

19′ Żółta kartka dla Gustava Berggrena. Pomocnik Rakowa faulował Reisa.

18′ Sebastian Coates wykorzystał bierność defensywy Rakowa i niespodziewanie otworzył wynik rywalizacji:

17′ Dośrodkowanie Jeana Carlosa Silvy z prawego skrzydła trafia wprost w ręce Israela.

14′ GOOOOL! Sporting wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Sebastian Coates. Fatalne krycie gospodarzy w polu karnym. Dośrodkowanie w jedenastkę gospodarzy, gdzie najwyżej wyskoczył Coates i strzałem głową przy lewym słupku otwiera wynik spotkania! Ależ początek meczu w Sosnowcu!

14′ Zmiana dokonuje się właśnie teraz – Silva w miejsce Arsenicia. Tudor przechodzi do trzyosobowego bloku stoperów, Silva zajmuje jego miejsce na wahadle.

13′ Dośrodkowanie z lewej strony boiska Srdana Plavsicia ląduje wprost w rękach bramkarza gości.

12′ Groźna strata Rakowa na własnej połowie, ale strzał Marcusa Edwardsa poleciał ponad poprzeczką bramki Kovacevicia.

11′ Wróciliśmy do gry. Raków w ataku pozycyjnym, a za chwilę w miejsce Arsenicia pojawi się Jean Carlos Silva

10′ Ponadto żółtą kartką za dyskusję ukarany został Sebastian Coates. Natomiast Zoran Arsenić nie jest w stanie kontynuować gry i będzie za chwilę zmiana.

8′ A jednak! Sędzia po sprawdzeniu sytuacji na VAR-ze daje czerwoną kartkę Gyokeresowi! Napastnik Rakowa niebezpiecznie sfaulował Arsenicia ostro atakując lewą nogę kapitana Rakowa.

7′ Kapitan Rakowa jest opatrywany, ale sytuacja jest sprawdzana na VAR-ze. To może być czerwona kartka!

5′ Arsenić faulowany przez Gyorkeresa. Żółta kartka dla napastnika drużyny gości.

4′ Częstochowianie starają się cierpliwie rozgrywać swoje ataki pozycyjne, ale na razie nie przynosi to większych efektów w postaci sytuacji strzeleckiej na objęcie prowadzenia w tym meczu.

2′ Spokojny początek spotkania w Sosnowcu. Da się jednak już zauważyć, że murawa dzisiaj nie będzie sprzymierzeńcem dla żadnej z drużyn.

18:45 Początek rywalizacji w Sosnowcu! Grę od środka boiska rozpoczęli goście!

18:44 Teraz czas natomiast na losowanie z udziałem kapitanów obu drużyn i już za chwilę zaczynamy kolejny czwartkowy wieczór z polskimi drużynami w fazie grupowej europejskich pucharów!

18:42 Główni bohaterowie dzisiejszego wieczora już na boisku, czas na hymn Ligi Europy!

18:40 Na trybunach stadionu w Sosnowcu zasiądzie dzisiaj komplet publiczności. Piłkarze obecnie przygotowują się do wyjścia na murawę.

18:39 W zespole gości warto obserwować dzisiaj uważnie Pedro Gonclavesa. To jeden z liderów Sportingu, o którym mówi się w kwestii transferu do czołowej ligi w Europie. W zeszłym sezonie w starciu wyjazdowym z Arsenalem popisał się fenomenalnym trafieniem.

18:37 Dzisiaj w Sosnowcu drużynę wspiera kontuzjowany Ivi Lopez.

18:34 Natomiast w takim zestawieniu dzisiejsze zawody rozpoczną goście z Portugalii:

18:32 Teraz czas na składy, w jakich zagrają dzisiaj obie drużyny. Trener gospodarzy, Dawid Szwarga zdecydował się na takowe zestawienie:

18:28 Dzisiejsze zawody jako arbiter główny posędziuje Anastassios Papapetrou z Grecji. Na liniach bocznych pomagać mu będą jego rodacy – Tryfon Petropoulos i Iordanis Aptossoglou. Arbitrem technicznym będzie Andreas Gamaris. Sędzia VAR to natomiast Angelos Evangelou, a asystent to Aristotelis Diamantopoulos

18:26 Sporting w pierwszych dwóch starciach w fazie grupowej zainkasował na swoim koncie trzy punkty. Na inaugurację pokonał na wyjeździe Sturm Graz 2:1, a w drugiej serii gier uległ przed własną publicznością w konfrontacji z Atalantą Bergamo 1:2.

18:24 W poprzednim sezonie Sporting zajął 3. miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów, co poskutkowało grą w fazie pucharowej Ligi Europy. Tam odpadł dopiero w ćwierćfinale, przegrywając dwumecz z Juventusem. Warto jednak zaznaczyć, że portugalski zespół wcześniej wyeliminował z tych rozgrywek chociażby Arsenal.

18:21 W minioną niedzielę częstochowianie przegrali swój mecz po przerwie na mecze reprezentacyjne. Mistrzowie Polski przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2. Gola dla częstochowian strzelił Ante Crnac, który coraz lepiej odnajduje się w zespole trenera Szwargi.

18:18 Podopieczni trenera Dawida Szwargi po porażkach ze Atalantą Bergamo i Sturmem Graz w czwartkowy wieczór w starciu ze Sportingiem Lizbona poszukają pierwszych grupowych punktów. Ponadto mistrzowie Polski będą szukali pierwszego gola w tych pucharowych rozgrywkach.

18:15 Witamy w relacji na żywo! Już za trzydzieści minut czeka nas pierwszy gwizdek sędziego, który rozpocznie starcie 3. kolejki grupy D Ligi Europy, w którym Raków Częstochowa zmierzy się ze Sportingiem Lizbona. Częstochowianie w czwartkowy wieczór powalczą o swoje pierwsze punkty w tych pucharowych rozgrywkach!