LE: PSV pewnie wygrało w Trondheim

PSV ma komplet punktów po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy. W czwartkowy wieczór drużyna z Eindhoven pokonała 4:1 Rosenborg na wyjeździe.

Goście z Holandii już przed przerwą trzykrotnie świętowali zdobycie bramki. Wynik meczu otworzył Pablo Rosario, który w 14. minucie gry popisał się znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego – piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

W 38. minucie po zagraniu Denzela Dumfriesa piłkę do własnej bramki pechowo skierował obrońca Rosenborga, Birger Meling.

Trzy minuty później było już 3:0 dla gości. Japończyk Ritsu Doan dobrze podał w polu karnym, zaś prezentujący ostatnio wyborną dyspozycję strzelecką Donyell Malen skutecznie sfinalizował akcję.

Rosenborg stać było tego wieczora jedynie na honorowe trafienie. W 70. minucie Nigeryjczyk Samuel Adegbenro odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i z bliska wbił piłkę do siatki.

Rezultat meczu na 4:1 dla PSV ustalił Malen. 20-latek wykorzystał doskonałą sytuację, w której znalazł się po prostopadłym podaniu Doana.

Drugie spotkanie grupy D zostało rozegrane w Lizbonie. Sporting pokonał 2:1 LASK Linz.