LE: Przerwany mecz w Dudelange

Mecz Dudelange z Karabachem przerwano w pierwszej połowie z powodu przylotu drona z flagą Górskiego Karabachu, o który trwa zajadły konflikt między Armenią a Azerbejdżanem.

Smutne obrazki z Luksemburga.

Polityka po raz kolejny wkroczyła do futbolowego świata. Spotkanie w Luksemburgu zostało przerwane po ponad pół godzinie gry. Nad stadion naleciał dron, który niósł ze sobą flagę Górnego Karabachu, do którego prawa roszczą sobie zarówno Armeńczycy, jak i Azerowie.

Piłkarze z Azerbejdżanu strącić drona piłkami, jednak bezskutecznie. Na boisku powstało zamieszanie, które nie powinno towarzyszyć meczom piłkarskim. Na szczęście spotkanie wznowiono po około 20 minutach.

Jeżeli chodzi o aspekt piłkarski to Karabach był o klasę lepszy. Do przerwy prowadził 3:0. Przy jednej z bramek asystował znany z ekstraklasowych boisk Dani Quintana. W drugiej połowie były pomocnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców. Poza nim gole zdobywali: Abdellah Zoubir, Michel oraz Richard Almeida z karnego. W końcówce spotkania honorowego gola zdobył Antoine Bernier.

O drugim meczu w grupie A możecie przeczytać TUTAJ.