LE: Porto wyeliminowało Lazio

FC Porto gra dalej. Wicemistrz Portugalii wyeliminował SS Lazio z rozgrywek Ligi Europy na etapie 1/16 finału.

W pierwszym meczu lepsze okazało się FC Porto, które wygrało 2:1. Lazio nie zamierzało jednak składać broni i chciało w rewanżu o odwrócić losy dwumeczu.

Początkowo wszystko szło zgodnie z planem. W 19. minucie Ciro Immobile wpisał się na listę strzelców.

Prowadzenia nie udało się utrzymać. Porto szybko przystąpiło do kontrofensywy. Jeszcze przed przerwą Mehdi Taremi doprowadził do wyrównania, zaś po zmianie stron trafienie dla wicemistrzów Portugalii zanotował Mateus Uribe

Lazio próbowało jeszcze raz przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bezskutecznie. Podopiecznych Maurizio Sarriego stać było tylko na doprowadzenie do nic niedającego im remisu. W doliczonym czasie gry futbolówkę w siatce umieścił Danilo Cataldi.

Tym samym tegoroczna przygoda Lazio w Lidze Europy zakończyła się na etapie 1/16 finału. FC Porto natomiast gra dalej.