LE: Ofensywny koncert Milanu

Milan blisko gry w kolejnej fazie Ligi Europy. Mediolańczycy w pierwszym starciu ze Slavią Praga pewnie wygrali 4:2.

Niespodzianki w Mediolanie nie było. AC Milan pokonał Slavię Praga 4:2 po bardzo interesującym spotkaniu. Rossoneri przybliżyli się do awansu do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Europy.

Początek meczu niczym szczególnym nie zachwycił, lecz kolorytu nadała czerwona kartka Malicka Dioufa w 26. minucie. Milan kilka minut później prowadził 1:0 po bramce Olivera Girouda, ale błyskawicznie stan meczu wyrównał David Doudera.

Końcówka pierwszej połowy należała dla Milanu, do siatki trafiali Rejinders oraz LoftusCheek, dzięki czemu gospodarze prowadzili 3:1.

W drugiej połowie niewiele się działo, w 65. minucie drugą bramkę Slavii zdobył Shranz. Pod koniec meczu wynik na 4:2 ustanowił Christian Pulisic, który trafił po asyście Rafaela Leao.