LE: Nudny mecz FC Barcelony z Galatasaray

Oczekiwania w Barcelonie były ogromne, jednak Dumie Katalonii nie udało się pokonać Galatasaray. Słabe widowisko zakończyło się bez goli i kwestia awansu zostaje otwarta.

FC Barcelona była mocnym faworytem pierwszego meczu z Galatasaray w 1/8 finału Ligi Europy, jednak bez dwóch zdań był to jeden ze słabszych występów hiszpańskiej drużyny w ostatnich tygodniach. Od początku Hiszpanie mieli znaczącą przewagę w posiadaniu piłki, jednak ich dominacja ograniczała się do krótkich podań w środkowej strefie boiska.

W trakcie pierwszej połowy nie działo się kompletnie nic godnego uwagi. Obie ekipy zanotowały po jednym, celnym strzale i zeszły do szatni przy wyniku 0:0.

W drugiej części meczu FC Barcelona dyktowała warunki. Piłkarze Xaviego mieli sporo sytuacji pod bramką, jednak brakowało skuteczności i dobrego pomysłu rozegrania akcji przed polem karnym przeciwnika.

Bafétimbi Gomis w 78. minucie pokonał bramkarza FC Barcelony i trafił do siatki, jednak gol nie został uznany. W momencie podania francuski zawodnik był na pozycji spalonej.

Ostatecznie mecz zakończył się bez trafień i kwestia awansu pozostaje otwarta, jednak rewanż na Nef Stadyumu w Stambule będzie dla FC Barcelony