LE: Nowy lider z Bazylei

FC Basel zostało nowym liderem grupy C. RotBlau wygrali 1:0 z Getafe.Getafe mogło objąć prowadzenie w 10 minucie. Angel Rodriguez doszedł do dośrodkowania rzutu wolnego, przelobował Djordje Nikolicia, jednak na drodze do szczęścia stanął mu słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 19 minucie, kiedy Fabian Frei zamienił na bramkę dogranie Raoula Petretty. Getafe nie poddało się. W 34 minucie Nikolić cudem zastopował uderzenie Rodrigueza z kąta. Do przerwy było 1:0 dla Basel.

RotBlau dzielnie bronili korzystnego wyniku przez całą druga połowę. Sytuacji Basel nie popsuła nawet czerwona kartka Kevina Bui. 26-letni Szwajcar został wyrzucony z boiska po obejrzeniu dwóch żółtek. Getafe nie zasłużyło na porażkę, ale na Nikolicia w bramce rywali nie było mocnych.

W drugim meczu grupy C Trabzonspor przegrał 0:2 z Krasnodarem. Obie bramki padły w drugiej połowie. Na jej początku trafił Marcus Berg, zaś na jej zwieńczeniu Tonny Vilhena.