LE: Niespodzianka w Czechach!

Sparta Praga pewnie wygrała z Galatasaray w 1/16 finału Ligi Europy i wywalczyła awans do kolejnego etapu!

Niemała niespodzianka w Czechach! Sparta Praga wygrała rewanżowe spotkanie z Galatasaray 4:1 i dzięki temu awansowała do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Europy. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Turków, lecz Sparta wzięła sprawy w swoje ręce na własnym terenie i pokonała wyżej notowanego przeciwnika.

Już na samym początku działo się wiele w Pradze. Angelo Preciado prędko dał prowadzenie Sparcie, lecz Bardakci zdołał wyrównać po kilku minutach.

Po przerwie sytuację Galatasaray pokrzyżowała czerwona kartka dla Kaana Ayhana, który bardzo ostro sfaulował jednego z przeciwników. Przyjezdni nie radzili sobie w osłabieniu i Czesi to wykorzystali. Indrita TuciegoLukasa Haraslina oraz Jana Kuchty Sparta wygrała 4:1 i dzięki lepszej sytuacji bramkowej skwitowała awans do 1/8 finału Ligi Europy.