LE: Milan z awansem

Rossoneri awansują do 1/8 finału Ligi Europy. Rennes, mimo zwycięstwa, odpadają z rozgrywek. O promocji Włochów zadecydował wynik z pierwszego meczu.

Pierwsi do siatki trafili gracze z Francji. W 11. minucie Benjamin Bourigeaud wykorzystał podanie Baptiste’a Santamarii. Kilkanaście minuty później do wyrównania doprowadził Luka Jović. Serb zamienił na gola podanie Theo Hernandeza.

Po przerwie znowu na prowadzenie wyszło Rennes. Znów bramkarza Milanu pokonał Bourigeaud, tym razem po rzucie karnym. Wyrównanie ponownie przyszło szybko – już po kilku minutach Rafael Leao trafił na 2:2.

Rennes się nie poddało. W 68. minucie znów rzut karny wykorzystał Benjamin Bourigeaud, zdobywając tym samym hat-tricka.

Milan w pierwszym spotkaniu wypracował solidną zaliczkę trzech bramek. Dzisiejsza porażka nie wpłynęła więc negatywnie na kwestię awansu Rossonerich. To ekipę Stefano Piolego zobaczymy w 1/8 finału Ligi Europy.