LE: Łudogorec wygrał w Budapeszcie

Wystartowała druga kolejka fazy grupowej Ligi Europy. Łudogorec Razgrad wygrał 3:0 z węgierskim Ferencvarosem na wyjeździe.

Czwartkowe spotkanie rozgrywane w Budapeszcie rozpoczęło się znakomicie dla gości z Bułgarii. Już w 37. sekundzie zmagań Anton Nedyalkov świetnie dośrodkował ze skrzydła w pole karne, zaś Jody Lukoki uderzeniem z powietrza skierował piłkę do siatki.

W 40. minucie prowadzenie Łudogorca podwyższył Brazylijczyk Rafael Forster, który popisał się potężnym strzałem z rzutu wolnego z dalszej odległości.

Jeszcze przed przerwą goście z Razgradu stracili jednego z zawodników. Już w 43. minucie drugą żółtą kartką ukarany został rumuński stoper Dragos Grigore.

Pomimo gry w osłabieniu, po przerwie Łudogorec zdołał jeszcze powiększyć przewagę. W 64. minucie Wanderson dośrodkował z rzutu rożnego, zaś Forster po raz drugi tego wieczoru wpisał się na listę strzelców.

Jacek Góralski (na zdjęciu) rozpoczął czwartkowy mecz wśród rezerwowych. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w 57. minucie, zastępując Holendra Lukokiego. Z kolei Jakub Świerczok z powodu choroby nie znalazł się w kadrze.

W innym spotkaniu grupy H Espanyol pokonał 2:0 CSKA w Moskwie. Bramki na wagę trzech punktów dla drużyny z Barcelony zdobyli chiński skrzydłowy Lei Wu oraz Victor Campuzano.