LE: Lipsk remisuje u siebie z Atalantą

W jednym z ciekawszych starć ćwierćfinałowych w Lidze Europy, RB Lipsk remisuje u siebie z Atalantą 1:1.

Tak, jak można było się spodziewać, od pierwszych minut na Red Bull Arena oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Nieco lepiej prezentowali się goście, którzy objęli prowadzenie już w 17. minucie spotkania. Luis Muriel wykorzystał podanie Davide Zappacosty i Atalanta prowadziła 1:0.

Do przerwy utrzymał się wynik korzystny dla zespołu z Bergamo. Po przerwie Włosi znów wyglądali lepiej od gospodarzy, jednak to Lipsk wyrównał stan meczu. W 58. minucie Andre Silva nie trafił z rzutu karnego. Atalanta nie zdołała jednak się uchronić i Zappacosta wpakował piłkę do własnej siatki.

W końcówce spotkania Atalanta mogła jeszcze wyjść na prowadzenie, jednak Teun Koopmeiners zmarnował niemalże stuprocentową okazję do zdobycia gola. Lipsk zremisował u siebie z Atalantą 1:1 i awans do półfinału Ligi Europy rozstrzygnie się na stadionie  Bergamo.