LE: Lazio pewne wyjścia z grupy

Lazio na kolejkę przed końcem fazy grupowej zagwarantowało sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy. Rzymianie po dwóch golach z rzutów karnych Ciro Immobile i trafieniu Pedro pokonali 3:0 Lokomotiw Moskwa.

Od początku Lazio dyktowało przebieg boiskowych wydarzeń. Przewaga w wykonaniu podopiecznych Maurizio Sarriego była aż nadto widoczna. Kwestią czasu pozostawało to, kiedy padnie gol, pieczętujący ich dominację.

Stało się to jednak dopiero w 56. minucie. Wówczas Ciro Immobile zamienił rzut karny na gola. Raptem siedem minut później najlepszy strzelec „Biancocelestich” znowu wykorzystał jedenastkę, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik spotkania ustalił Pedro.

Po pięciu kolejkach rzymianie mają na swoim koncie osiem punktów i zajmuje drugie miejsce w grupie E. Trzeci w tabeli Olympique Marsylia z tylko czterema oczkami nie ma szans już ich dogonić, zaś do liderującego Galatasaray tracą trzy punkty.

Oznacza to, że Lazio ma jeszcze szanse nawet na triumf w grupie, pod warunkiem że w ostatnim meczu pokona turecki zespół ze Stambułu minimum różnicą dwóch goli. W pierwszym meczu pomiędzy nimi nieoczekiwanie to „Galata” wyszła zwycięsko 1:0. A jak będzie w rewanżu?