LE: Koniec zwycięskiej serii Legii (zapis relacji na żywo)

Legia Warszawa przegrała 0:3 przeciwko SSC Napoli w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zespół mistrza Polski w dalszym ciągu jest liderem grupy C, lecz przewaga nad pozostałymi rywalami wyraźnie stopniała. Jak wyglądał przebieg boiskowych wydarzeń w Neapolu? Sprawdź poniżej.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

90’+5 KONIEC! Napoli w pełni zasłużenie odniosło zwycięstwo, choć jego wymiar mógł być jeszcze bardziej okazały niż 3:0, ale cuda w bramce wyczyniał Cezary Miszta. Legia nie wywozi z Włoch ani jednego punktu, lecz wciąż przewodzi w grupie.

90’+4 GOL DLA NAPOLI! Tym razem to Politano wpisał się na listę strzelców. 3:0.

90′ Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył aż pięć minut.

83′ Politano minimalnie chybił obok bramki Legii.

80′ GOL DLA NAPOLI! Osimhen wygrał pojedynek sam na sam z Misztą. 2:0.

79′ Osimhen przelobował Misztę, piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, a następnie od bramkarza Legii i wpadła do siatki, lecz trafienie nie zostało uznane ze względu na wcześniejszy spalony.

77′ Charatin za Martinsa.

76′ GOL DLA NAPOLI! Insigne finezyjnym strzałem nie dał Miszcie żadnych szans na skuteczną interwencję. 1:0!

75′ Było blisko! Emreli trafił w słupek po uderzeniu z dystansu!

71′ Kolejne dwie zmiany w zespole mistrza Polski. Schodzą Muci i Luquinhas, wchodzą Kastrati oraz Emreli.

64′ Ofsajd w wykonaniu Muciego.

61′ To powinien być gol! Tak się jednak nie stało, bo Mertens fatalnie spudłował z kilku metrów.

59′ Pierwsza zmiana w szeregach Legii. Slisz za Lopesa.

56′ Miszta najpierw popełnił błąd przy piąstkowaniu, ale chwilę później zrehabilitował się, zatrzymując strzał Insigne.

53′ Demme uderzył zza pola karne, ale minimalnie chybił obok bramki Miszty.

46′ Druga połowa – czas, start.

45’+1 Koniec pierwszej połowy. Napoli dominowało w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, lecz jednocześnie nie potrafiło przekuć przewagi na zdobycz strzelecką, głównie za sprawą postawy świetnie dysponowanego Miszty, a zatem w konsekwencji mamy bezbramkowy remis.

45′ Josue oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale piłka po jego uderzeniu trafiła prosto w mur.

44′ Manolas ukarany żółtą kartką za faul w pobliżu własnego pola karnego. Szykuje się dogodna okazja dla Legii.

40′ Po długotrwałym oblężeniu Legia wreszcie wyszła na połowę Napoli. Skończyło się tylko na zblokowanym uderzeniu Muciego.

31′ Drugi kwadrans za nami. Napoli dominuje, Legia ogranicza się wyłącznie do obrony korzystnego dla niej remisu.

29′ Miszta wyrasta na bohatera meczu. Kolejna interwencja ratująca przed stratą gola, tym razem po uderzeniu Lozano.

26′ Wieteska popełnił niedopuszczalny błąd przy rozegraniu piłki na własnej połowie, ale szczęśliwie Legia wyszła z opresji obronną ręką.

21′ Mertens spróbował swoich sił strzeleckich z dystansu. Minimalnie się pomylił.

15′ Pierwszy kwadrans za nami. Upłynął on pod znakiem wyraźnej przewagi Napoli.

13′ Jesus ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Josue.

12′ Mertens oddał groźne uderzenie z ostrego kąta, ale Miszta znowu był na posterunku.

9′ Lozano głową, ale czujny Miszta nie dał się zaskoczyć.

5′ Strzał Martins z dystansu zablokowany.

2′ Josue złapany na ofsajdzie.