LE:  Freiburg z awansem!

LE: Freiburg z awansem!

RCD Lens z Przemysławem Frankowskim w składzie było o mały krok do 1/8 finału Ligi Europy, jednak Freiburg heroicznym bojem zdołał wygrać i wywalczyć awans!

Freiburg z awansem do kolejnej rundy Ligi Europy! Pierwszy mecz na Stade Félix-Bollaert zakończył się remisem, przez co kwestia przepustki była w pełni otwarta. Lens było dosłownie o mały krok od zwycięstwa, jednak Freiburg rzutem na taśmę odrobił straty i wygrał po dogrywce.

Zespół Lens wygrał spotkanie przede wszystkim dzięki solidnej grze w pierwszej połowie. Już do przerwy goście prowadzili 2:0 dzięki trafieniom Davida Pereiry da Costa oraz Elye Wahiego

W drugiej połowie układ sił kompletnie się zmienił i Freiburg był zdecydowanie stroną dominującą. Po nieco ponad godzinie gry Roland Sallai trafił kontaktowego gola. Już w doliczonym czasie gry wydawało się, że Lens jest o mały krok od zwycięstwa – nic bardziej mylnego. Sallai dołożył kolejne trafienie chwilę przed końcem meczu, doprowadzając do dogrywki.

Michael Gregoritsch okazał się bohaterem niemieckiej drużyny, bowiem to jego gol w dogrywce zaważył o awansie Freiburga i wyeliminowaniu Lens.

Przemysław Frankowski zagrał od początku w tym meczu i zszedł z boiska w 73. minucie.