LE: Dwie asysty Zalewskiego

AS Roma pokonała 3:0 Sheriffa Tyraspol i przypieczętowała awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Dublet asyst zanotował Nicola Zalewski.

Nicola Zalewski potwierdził, że znajduje się ostatnio w wysokiej formie. Reprezentant Polski swobodnie czuł się na lewym wahadle w starciu z mołdawskim Sheriffem Tyraspol, a swój występ okrasił dwoma asystami.

Zalewski w 11. minucie obsłużył podaniem przy trafieniu Romelu Lukaku, zaś w 32. minucie przelobował golkipera rywali i z najbliższej możliwej odległości piłkę do bramki dobił Andrea Belotti.

Polak przebywał na boisku do 85. minuty. W doliczonym czasie gry Roma ustaliła końcowy rezultat meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Niccolo Pisilli.

Podopieczni Jose Mourinho awansowali do fazy pucharowej Ligi Europy. W grupie G zajęli jednak drugie miejsce, za plecami pierwszej Slavii Praga, co oznacza że zagrają na wiosnę w 1/16 finału.