LE: Dublet Milika nie pomógł Marsylii

Drużyna z Marsylii otrzymała solidne manto od Galatasaray aż . Arkadiusz Milik trafił honorowego gola, jednak mimo to francuską drużynę zobaczymy wiosną co najwyżej w Lidze Konferencji.

Dublet Arkadiusza Milika (fot. Reuters)

Galatasaray melduje się w fazie pucharowej. Turecka drużyna wysoko pokonała Marsylię aż 4:2. Już w 12. minucie Alexandru Cicaldau wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 30. minucie „swojaka” zaliczył Caleda-Car i Galatasaray prowadziło już dwoma golami.

W drugiej części spotkania wynik podwyższali Sofiane Feghouli oraz Ryan Babel.

Arkadiusz Milik częściowo uratował honor marsylczyków, polski napastnik popisał się dwoma trafieniami. W 69. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, jednak w dobitce był już bezbłędny i skierował futbolówkę do siatki. W 85. minucie skutecznym uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Niewykluczone, że Marsylii nie zobaczymy wiosną na europejskich boiskach. Jeśli drużyna Arkadiusza Milika wygra lub zremisuje z Lokomotiwem w następnej kolejce, będzie miała przepustkę do Ligi Konferencji. Jeśli jednak Rosjanie okażą się górą, Marsylczycy będą mogli skupić się wyłącznie na francuskich rozgrywkach.