LE: Benfica bez problemu radzi sobie ze Standardem Liege

Benfica bez żadnego problemu rozprawiła się ze Standardem Liege w Grupie D, wygrywając z belgijską drużyną 3:0. Portugalska drużyna ma już 6 punktów i zajmuje pierwsze miejsce grupie.

Oprawca Lecha Poznań z poprzedniego tygodnia nie miał żadnych problemów z belgijskim Standardem Liege w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Podopieczni Jorge Jesusa pokonali rywala 3:0 i pewnie kontrolowali cały mecz.

Pierwsza odsłona spotkania nie przyniosła żadnych goli, jednak Benfica całkowicie zdominowała przebieg meczu. Przyjezdni byli ciałem obcym w pierwszej połowie. Nie mieli ani jednej okazji bramkowej i byli raptem 30% czasu gry przy piłce. Benfica miała aż 10 sytuacji pod bramką przyjezdnych, jednak zabrakło skuteczności i piłka po żadnym strzale nie znalazła drogi do siatki.

Worek z golami otworzył się kilka minut po przerwie. W 49. minucie Pizzi trafił z rzutu karnego, kilkanaście minut później wynik podwyższył Gian-Luca Waldschmidt. W 76. minucie dublet skompletował Pizzi, tym samym ustanawiając wynik starcia na  Estádio da Luz.