LE: Bayer potrzymał serię bez porażki

Niewiele brakowało, a Bayer przegrałby pierwszy mecz od przeszło 30 spotkań! Niemiecki zespół dopiero w doliczonym czasie gry trafił do siatki na wagę remisu z Qarabagiem Agdam.

Takiego scenariusza kompletnie nikt się nie spodziewał. Bayer Leverkusen był bardzo mocnym faworytem w pierwszym meczu z Qarabagiem, a niewiele brakowało, by niemiecki zespół sensacyjnie przegrał mecz po raz pierwszy od wielu miesięcy. Ostatecznie w 1/8 finału Ligi Europy „Aptekarze” zremisowali 2:2.

W pierwszej połowie Bayer był kompletnie nieobecny i Qarabag grał zdecydowanie lepiej od wyżej notowanego przeciwnika. Do siatki trafiał Benzia i Juninho, dzięki czemu gospodarze sensacyjnie prowadzili do przerwy 2:0.

Bayer ocknął się dopiero w drugiej połowie. Grę ofensywną pobudził Florian Wirtz, który zameldował się na boisku na ostatnie pół godziny. Kwadrans później Niemiec miał już gola kontaktowego na koncie. Dopiero w 93. minucie do siatki trafił Patrick Schick i Bayer wyciągnął remis.

To 35. mecz z rzędu bez porażki Bayeru Leverkusen w tym sezonie.