LE: Baskowie polegli w mroźnej Moskwie

Za nami pierwszy czwartkowy mecz 1/16 finału Ligi Europy. W mroźnej Moskwie miejscowy Lokomotiw pokonał hiszpański Athletic Bilbao 2:1.
Liga Europy: Wielkie hity w 1/16 finału! – KLIKNIJ!

Spotkanie toczyło się w bardzo niskiej temperaturze, jednak nie przeszkodziło to przybyszom z Hiszpanii w wyjściu na prowadzenie. W 36. minucie pierwszego gola w tym meczu strzelił Iker Muniain. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu gospodarze wzięli się do roboty i w 61. minucie doprowadzili do wyrównania. Jon Aurtenetxe sfaulował we własnym polu karnym Felipe Caicedo i arbiter nie wahał się zbyt długo ze wskazaniem na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Glushakov i było 1:1.

To jednak nie był koniec emocji w Moskwie. Dziesięć minut później na 2:1 dla Lokomotiwu trafił sam Caicedo. Napastnik rodem z Ekwadoru wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie od Renata Janbajewa i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Lokomotiw Moskwa – Athletic Bilbao 2:1 (0:1)
0:1 – Muniain (36′)
1:1 – Glushakov (61′) – rzut karny
2:1 – Caicedo (71′)