LE: Awans FC Barcelony

FC Barcelona wywalczyła awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Piłkarze Xaviego pokonali na „tureckim piekiełku” Galatasaray 2:1.

FC Barcelona z awansem do kolejnej rundy Ligi Europy. Katalończykom udało się pokonać Galatasaray mimo ogromnemu dopingowi, na który mogli liczyć gospodarze. Gdy tylko piłkarze Barcelony byli przy piłce, trybuny na Nef Stadium przeraźliwie gwizdały, starając się zdekoncentrować gwiazdy hiszpańskiej drużyny.

Pierwsza połowa była zaskakująco lepsza w wykonaniu zawodników Galatasaray. Barcelona była częściej przy piłce, jednak brakowało konkretów po stronie przyjezdnych. Turcy skutecznie odbierali piłkę Katalończykom i potrafili skonstruować dobre akcje na połowie rywala.

W 28. minucie stadion w Stambule oszalał po trafieniu Marcao. Kapitan Galatasaray wykorzystał dośrodkowanie Alexandru Cicaldau i uderzeniem głową pokonał Ter Stegena.

Gospodarze zbyt długo się nie pocieszyli. W 37. minucie fenomenalną akcją błysnął Pedri. Hiszpan kilkukrotnie zamarkował strzał, wpędzając w pole obrońców Galatasaray. Następnie prostym uderzeniem skierował do bramki, wyrównując stan meczu.

Barcelona wymierzyła drugi cios kilka minut po przerwie. Pierre Emerick-Aubameyang trafił do siatki po dużej kołomyi pod bramką Galatasaray. Gospodarze kilkukrotnie blokowali strzały rywala, jednak ostatecznie Gabończyk zdołał trafić do siatki.

W drugiej połowie przewagę miała Barcelona. Galatasaray nie było już tak solidne jak wcześniej, dając pełne pole popisu dla przyjezdnych, którzy ostatecznie dowieźli zwycięstwo i awansują do 1/4 finału Ligi Europy.