LE: Awans Bayeru i Sevilli [zapis relacji LIVE]

Emocji związanych z europejskimi pucharami ciąg dalszy! Dzisiejszego wieczora odbędą się cztery mecze 1/8 finału Ligi Europy. W grze jest awans do ćwierćfinału. Punktualnie o godzinie 18:55 rozpoczęły się dwie rywalizacje: Bayer Leverkusen kontra Glasgow Rangers i Sevilla kontra AS Roma.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers 1:0
Sevilla – AS Roma 2:0

90′ Koniec! W 1/4 finału Ligi Europy zagrają Bayern Leverkusen i Sevilla.

84′ Widać wyraźnie, że piłkarze wszystkich drużyn są wyczerpani nader długim sezonem. Ich gra w ostatnich minutach pozostawia wiele do życzenia.

75′ Krótka była radość piłkarzy Sevilli. Drużyna ze stolicy Andaluzji musiała przerwać świętowanie trzeciego zdobytego gola, bowiem – jak wykazała wideo-weryfikacji – za sprawą pozycji spalonej trafienie nie mogło zostać uznane przez arbitra.

71′ Connor Godson najpierw wyskoczył najwyżej w powietrze w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie precyzyjnie zagłówkował. Gdyby nie jeden z defensorów „Aptekarzy”, który wybił piłkę z linii bramkowej, podopieczni Stevena Gerrarda doprowadziliby do wyrównania. Co ciekawe – był to dopiero pierwszy strzał w ich wykonaniu.

69′ AS Roma jest coraz bliżej strzelenia gola. Niewidoczny dzisiaj Edin Dzeko nieznacznie się pomylił. Futbolówka minęła o kilkadziesiąt centymetrów słupek bramki.

63′ Zdecydowanie siadło tempo rozgrywania akcji w obu meczach. Sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach było jak na lekarstwo. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

56′ Kolejna próba Havertza, kolejna zakończona niepowodzeniem. Dobrze dysponowany McGregor nie dał się zaskoczyć.

53′ Ależ było blisko! Henrikh Mkhitaryan strzelił mocno na bramkę strzeżoną przez Bono, ale nieco zabrakło dokładności, bowiem piłka przemknęła tuż obok słupka.

51′ Gol dla Bayeru! Aranguiz posłał górą prostopadłe podanie w kierunku wychodzącego na wolne pole Moussę Diaby. Młodziutki Francuz wygrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem i wyprowadził swój zespół na upragnione prowadzenie.

48′ Lucas Ocampos oddał strzał ze skraju pola karnego. Futbolówka po jego uderzeniu przeleciała blisko prawego słupka.

46′ Czas na zmianę stron i drugie czterdzieści pięć minut.

45′ Przerwa. Zarówno Bayer Leverkusen, jak i Sevilla prawie całkowicie kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to właśnie te dwie drużyny uzyskają awans do ćwierćfinału.

44′ Sevilla podwyższyła prowadzenie! Youssef En Nesyri strzałem z bliskiej odległości jako drugi wpisał się na listę strzelców. Położenia „Giallorossich” jest obecnie nader trudne.

38′ Piłkarze prowadzeni przez Julena Lopeteguiego są wyraźnie zadowoleni z jednobramkowego prowadzenia. Wyraźnie spuścili nogę z pedału gazu, ale rzymianie nadal nie potrafią stworzyć poważnego zagrożenia.

34′ Moussa Diaby oddał strzał zza pola karnego. Piłka po jego uderzeniu minimalnie przemknęła ponad poprzeczką. Ekipa z Leverkusen nadal bez gola.

30′ Dwa kwadranse gry za nami. Póki co byliśmy świadkami tylko jednego gola, choć wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie ich więcej.

23′ Ponownie Havertz otarł się o zanotowanie trafienie. Strzegący dostępu do bramki Allan McGregor w ostatniej możliwej chwili popisał się skuteczną interwencją.

22′ Gol dla Sevilli! Na to zanosiło się od pierwszego gwizdka sędziego. Sergio Reguilon za sprawą indywidualnej szarży ofensywnej znalazł drogę do bramki.

17′ Kolejna poprzeczka, tym razem w wykonaniu Kaia Havertza, który – niewiele myśląc – oddał mocny strzał bez przyjęcia.

15′ Pierwszy kwadrans upłynął pod dyktando Bayeru oraz Sevilli. I jedni, i drudzy niemal całkowicie zdominowali przeciwników. Gol wydaje się być kwestią czasu.

13′ Poprzeczka! Jules Kounde strzałem głową ostemplował obramowanie bramki.

7′ Lucas Ocampos popisał się atomowym uderzeniem z krawędzi pola karnego, ale Pau Lopez stanął na wysokości zadania, odbijając piłkę do boku.

5′ Dlaczego konfrontacja zespołu z Hiszpanii i z Włoch ma miejsce w… Niemczech?! UEFA podjęła bowiem decyzję, że wszystkie pozostałe spotkania Ligi Europy zostaną rozegrane na czterech niemieckich stadionach.

3′ Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z konfrontacją sewilsko-rzymską. W wyniku wybuchu pandemii koronawirusa ostatecznie nie doszło do rozegrania pierwszego starcia. O promocji do ćwierćfinału zadecyduje wyłącznie dzisiejszy mecz.

2′ Podopieczni Petera Bosza mogą czuć się wręcz pewni awansu do kolejnej rundy. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami „Aptekarze” odnieśli zwycięstwo w stosunku 3:1.

1′ Danny Makkiele w Leverkusen i Bjorn Kuipers w Duisburgu użyli gwizdków po raz pierwszy. Czas, start!